Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
13-04-2022

Za nami tradycyjny Jarmark Wielkanocny. 13 kwietnia na lubańskim rynku zagościło kilkudziesięciu wystawców, oferujących wyjątkowe rękodzieło, smakowite wędliny, domowe ciasta, miody, a także świąteczne stroiki, zabawki, słodycze i wiele innych.

Pisanki, stroiki

Pogoda była prawdziwie wiosenna, co z pewnością zachęciło mieszkańców Lubania do spacerów i świątecznych zakupów.

Najmłodsi z zapałem dekorowali ciasteczka w najprzeróżniejszych kształtach. Kurczaczki, zajączki, pisanki - dzięki małym rączkom i dziecięcej wyobraźni - zyskiwały kolorowe i pełne smaków „oblicza”.

Święta to także czas pomocy. Dlatego grupa aktywnych społecznie lubanian wystawiła wyjątkowe stoisko z ciastami, grochówką i innymi smakowitościami. Dochód ze sprzedaży przekazany zostanie na leczenie i rehabilitację sześcioletniej Wiktorki, zmagającej się z problemami zdrowotnymi.

W świąteczny nastrój wprowadziły wszystkich występy lokalnych zespołów muzycznych. Utalentowani lubanianie rozruszali publiczność rytmami znanych i lubianych przebojów.

Organizatorami wydarzenia byli Łużyckie Centrum Rozwoju i Miejski Dom Kultury. 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i z niecierpliwością czekamy na kolejny cudowny jarmark.

(ŁCR)

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...