Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
05-04-2022

Przedstawiciele miast koalicji geoturystycznej, w tym Lubania, uczestniczyli w kolejnym spotkaniu. Tym razem gospodarzem była Gmina Strzegom.

Zaproszeni goście mieli przyjemność odwiedzić "Granitowe Serce Polski", wyjątkowe miasto z ośmiowiekową historią i tradycją oraz poznać słynną branżę kamieniarską. Dnia 30 marca w Strzegomskim Centrum Kultury odbyło się spotkanie przedstawicieli: Uzdrowiskowej Gminy Miejskiej Szczawno-Zdrój, Miasta Szklarska Poręba, Gminy Miejskiej Złotoryja, Karkonoskiego Parku Narodowego, Muzeum Regionalnego w Lubaniu oraz Informacji Turystycznej z Lubania i Strzegomia. Wizyta stała się okazją do rozmów na temat wykorzystania surowców skalnych do produkcji wspólnych dla koalicji produktów promocyjnych. Padło kilka propozycji i pomysłów na to, jaki produkt połączyłby wszystkich partnerów. Wzajemna promocja geologiczna, kreowanie produktów, podejmowanie działań marketingowych to właśnie jedne z kilku zadań zawartej koalicji promującej turystykę geologiczną.

Uczestników spotkania przywitał Zbigniew Suchyta burmistrz Strzegomia. Prezentacja prezesa Fundacji "Bazalt" przybliżyła gościom istotę kamienia i kamieniarstwa w wizerunku Strzegomia, historię i współczesność granitu. Krzysztof Kalinowski opowiedział o potencjale turystycznym swojej miejscowości jako Granitowym Sercu Polski oraz o promocji poprzez sztukę na przykładzie Strzegomskiego Biennale Rzeźby w Granicie. Wizyta w partnerskim mieście dała możliwość zwiedzania wyjątkowych miejsc, takich jak: Granitowa Galeria, w której prezentowane są biżuteria i gadżety wykonywane przez lokalnych twórców z lokalnego materiału: granitu strzegomskiego i innych skał dolnośląskich, a także kamieni ozdobnych i srebra. Gościom zaproponowano wycieczki i w ramach wizyty odwiedzili nieczynne wyrobisko „Bazalt”, kopalnię granitu „Piramida”, zwiedzili także Zakład Obróbki Granitu „Litos” oraz efektowną „Strzegomską Aleją Rzeźb". Spacer aleją stał się wyjątkowym dopełnieniem jakże udanej wizyty.

 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...