Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
31-03-2022

Wyjątkowe statuetki w rękach Kingi Odziemkowskiej, Macieja Kozika oraz Mateusza Urbana. Rekordowa ilość kuponów i polubień na Lubię Lubań. Kolejna Gala Sportu już za nami.

W pierwszy wiosenny piątek 25 marca, za sprawą sportowych emocji, w Lubaniu zrobiło się bardzo gorąco. Właśnie tego dnia, już po raz dziewiąty, odbyła się uroczysta gala, na której ogłoszono zwycięzców plebiscytu Gwiazda Sportu oraz konkursu na Sportowca Roku Miasta Lubań 2021.

Na wydarzeniu pojawili się reprezentanci siedmiu klubów sportowych w towarzystwie trenerów i osób bliskich zawodnikom. Z nową energią i dobrym żartem, po raz pierwszy galę poprowadził Mariusz Kozak. Po uroczystym otwarciu i prezentacji sylwetek nominowanych ceremonii wręczenia nagród dokonali Burmistrz Miasta Lubań Arkadiusz Słowiński oraz Kamil Glazer Przewodniczący Rady Miasta Lubań.

O miejscu w plebiscycie decydowali kibice, głosując na swoich faworytów. Tytuł Gwiazdy Sportu Miasta Lubań 2021, otrzymując największą liczbę głosów od czytelników Ziemi Lubańskiej oraz polubień na stronie Lubię Lubań zdobyła Kinga Odziemkowska, reprezentantka Bojan Boks Lubań. Zawodniczka łącznie uzyskała aż 7749 punktów.
- Widziałam, że dużo osób oddało na mnie głos, ale nie spodziewałam się, że to ja wygram. Chciałabym podziękować moim trenerom oraz wszystkim osobom, które oddały na mnie swój głos cieszyła się Kinga.

Na kolejnych miejscach znaleźli się: Katarzyna Lipińska reprezentująca Kwisę Lubań (5842 pkt) oraz Filip Skrzypiec ze Sparty Lubań (5209 pkt). Tuż za podium był Paweł Urbaniak z KS Łużyce Lubań (2184 pkt). Piątą lokatę uzyskała Patrycja Przyłucka z KS Samuraj Lubań (2146 pkt), szóstą reprezentant Lubańskiego Klubu Tenisowego Return Mariusz Radaszkiewicz (334 pkt), zaś siódmą Maciej Kozik z UKS Orka Lubań (315 pkt).

Tytuł Sportowca Roku  Miasta Lubań 2021 za wybitne osiągnięcia o randze ogólnokrajowej, wzorową postawę oraz działanie na rzecz klubu, miasta, powiatu i województwa otrzymał Maciej Kozik z Uczniowskiego Klubu Sportowego Orka Lubań.
- Byłem niesamowicie zaskoczony, ponieważ w poprzedniej klasyfikacji zająłem siódme miejsce. Nie spodziewałem się takiego wyróżnienia nie dowierzał Maciej Kozik.

Kapituła konkursowa postanowiła również przyznać nagrodę specjalną Mateuszowi Urbanowi, wychowankowi Bojan Boks Lubań za całokształt dotychczasowej kariery i ogół osiągnięć sportowych w skali miejskiej, powiatowej, wojewódzkiej, krajowej oraz międzynarodowej, jak również za promocję Lubania.
- Chciałbym podziękować przede wszystkim trenerom z Lubania: Wiesławowi Bojanowskiemu, Kazimierzowi Rzeszuto oraz trenerom Zabielskim, ponieważ to właśnie oni prowadzili mnie od samego początku, dzięki czemu teraz mogę uczyć się w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Szczecinie - podkreślał Mateusz Urban, obecnie zawodnik Bokserskiego Klubu Sportowego Skorpion Szczecin.

Każdy z nominowanych zawodników otrzymał pamiątkową statuetkę, upominek oraz bon pieniężny do sklepu sportowego. Za trud treningów i pomoc w dotychczasowym osiągnięciach nagrodzeni zostali również trenerzy.

Gala była okazją do wyróżnienia pływaków, którzy 27 listopada wzięli udział w trzygodzinnym maratonie pływania. Zwycięzcą został Michał Płocki, który przepłynął 9700 m, na drugim miejscu był Marek Gąsior z wynikiem 7750 m, trzeci Mariusz Mazur, który pokonał dystans 7500 m. Wyróżnienie otrzymała również Marta Anacka, pierwsza wśród kobiet z wynikiem 5700 m.

Na wydarzeniu nie zabrakło występów artystycznych. W tym roku mogliśmy zobaczyć pokaz taneczny grupy Broadway Dance pod kierunkiem Sabiny Langner oraz posłuchać niesamowitego wokalu Eweliny Sobczyk. Organizatorem konkursu „Sportowiec Roku Miasta Lubań 2021” i plebiscytu „Gwiazda Sportu Miasta Lubań 2021” był Burmistrz Miasta Lubań. Galę zorganizowały: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Miejski Dom Kultury oraz Łużyckie Centrum Rozwoju.

(Tekst: ŁCR, foto: Grzegorz Bereziuk)

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...