Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
01-03-2022

22 lutego br. podpisano umowy na trzy remonty miejskiej infrastruktury drogowej.

Remont drogi - ul. Warszawska

Przebudowana zostanie ul. Warszawska – na prawie 400-metrowym odcinku drogi wewnętrznej do ul. Mostowej. Wykonana zostanie tam nawierzchnia z mieszanek mineralno-bitumicznych asfaltowych o szerokości 3 m wraz z poboczami szutrowymi o szerokości 0,5 m.
Wykonawcą jest firma Usługi Transportowo-Drogowe Małgorzata Wesołowska z siedzibą w Zarębie. Wartość umowy to 155 000 zł brutto, a zakończenie prac przewidziane jest na lipiec br.

Kolejna inwestycja to przebudowa chodnika przy ul. Działkowej. Rozebrany zostanie istniejący chodnik, a następnie wykonany nowy – z kostki brukowej betonowej wraz z krawężnikami betonowymi. Wartość umowy to 134 000 zł brutto.
Przebudowany zostanie również parking wraz z oświetleniem przy ul. Ks. Ignacego Kukli-Bukowińczyka (wjazd na cmentarz w Uniegoszczy). Zamontowane zostaną tam dwa słupy oświetleniowe, a plac będzie wyłożony kostką brukową betonową. Wartość umowy to 80 000 zł brutto.
Zakończenie obu powyższych inwestycji planowane jest na koniec maja, a wykonawcą jest firma ZOBUD Rafał Nowosza z siedzibą w Zarębie.

(ŁCR)

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...