Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
09-02-2022

Rok 1346, lata późnego średniowiecza – epoka królów, zamków, turniejów rycerskich, ale i niebezpiecznych rabusiów, napadających na podróżnych. Dlatego na Górnych Łużycach szczególnie strzeżone musiały być szlaki handlowe.

Broszura gry miejskiej - mapa miast biorących udział w zabawie

W tym celu sześć miast kupieckich: Budziszyn (Bautzen), Görlitz, Kamenz, Löbau, Lubań i Żytawa (Zittau) postanowiło założyć Związek Sześciu Miast, aby wspólnie bronić się przed bandami rozbójników. 

Miasta Górnołużyckiego Związku Sześciu Miast to dziś wyjątkowe miejsca pełne atrakcji turystycznych. Wspaniałe kamienice, wyniosłe kościoły i fortyfikacje obronne świadczą o czasach, kiedy miasta związane były średniowiecznym sojuszem.

Dziś jest to sojusz stawiający przede wszystkim na turystykę. Aby przenieść nas w czasie, współczesny Związek Sześciu Miast stworzył grę miejską, dzięki której poznamy każde z miast członkowskich. 

Gra ma zachęcić turystów do odwiedzenia Bautzen, Görlitz, Kamenz, Löbau, Lubania i Zittau oraz wykonania zadań, zamieszczonych w specjalnej broszurze.

Zabawa zaprowadzi nas do najciekawszych miejsc każdego z miast oraz pozwoli odkryć ślady średniowiecznego sojuszu.

Jeśli poradzicie sobie z quizem w danym mieście, w miejscowym punkcie informacji turystycznej otrzymacie pieczątkę. Kto zdobędzie przynajmniej trzy stemple, dostanie drobną niespodziankę.

Zabawa przeznaczona jest nawet dla najmłodszych posiadaczy nosa do zagadek. 

Już dziś wybierz się z całą rodziną w niezwykłą podróż w czasie prowadzącą przez całe Górne Łużyce!

Od czego zacząć? 

  • Przyjdź do Informacji Turystycznej (Lubań, ul. Bracka 12) i weź broszurę, która poprowadzi Cię przez punkty na mapie naszego miasta. 
  • Po rozwiązaniu zadań wróć do IT po pieczątkę.
  • Wyrusz w podróż po pozostałych miastach Górnołużyckiego Związku Sześciu Miast. Tam również czekają na Ciebie pieczątki.
  • Po zebraniu przynajmniej 3 pieczątek otrzymasz drobny upominek.

POWODZENIA!

(ŁCR)

Video

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...