Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
17-01-2022

Jako szkoła wielokrotnie współpracujemy z organizacjami zajmującymi się działalnością edukacyjną. Tym razem po raz kolejny podjęliśmy się współpracy z firmą „Olimpus”

i przeprowadziliśmy olimpiadę tematyczną w zakresie mitologii, bowiem uznaliśmy, że taka forma konkursu będzie doskonałą okazją rozszerzenia programu nauczania, ponadto będzie stanowić urozmaicenie programu prowadzonych przez nas zajęć, jak i również przedstawi zewnętrzne źródło oceny poziomu wiedzy naszych uczniów. Zmagania miały potwierdzić, iż mądrość jest w mitach zaklęta… Niemal każdy uczeń wie, że mitologia jest skarbnicą wiedzy i od zawsze inspirowała wielu twórców, a czasy kultury grecko-rzymskiej były bardzo ważnym rozdziałem w historii, który na przestrzeni wieków wywarł ogromny wpływ na Europę, stąd zainteresowanie tematem wśród naszych uczniów i chęć udziału w konkursie. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie - „Ogólnopolskiej Olimpiadzie Mitologicznej” jeszcze w listopadzie 2021 r., jednak wyniki otrzymaliśmy kilka dni temu. Warto podkreślić, iż celem zmagań mitologicznych była popularyzacja i poszerzenie wiedzy na temat wierzeń religijnych starożytnej Grecji i Rzymu, a zagadnienia obejmujące konkurs, zawierały wiadomości nie tylko omawiane podczas zajęć, ale również treści ponadprogramowe. Dziewięcioro uczniów naszej szkoły, startując w drugim poziomie (kl. 7-8), miało okazję sprawdzić swoje umiejętności i wiedzę na tle innych uczniów - 1766 uczestników. I tu mamy się czym pochwalić, bowiem ósmoklasista – Hubert Grzybowski zajął 17. miejsce w kraju (przygotowanie: pani Bożena Giżycka - nauczyciel języka polskiego). Pozostali startujący uplasowali się również na wysokich miejscach: Amelia Ambroziak (26. miejsce), Wojciech Biesiada (29.), Zuzanna Tomkiewicz (35.), Viktoria Grzybowska (36.), Iga Szymańska (48.), Maja Sitnicka (54.), Igor Atanowski (58.), Nadia Naklicka (62.). Każdy uczestnik otrzymał dyplom uznania, a koordynator konkursu  – pani Bożena Giżycka  - podziękowanie za przeprowadzenie konkursu. Wszystkim startującym gratulujemy wspaniałych wyników! 

I.S.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...