Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
28-12-2021

Dnia 14 grudnia br. w MDK w Lubaniu odbył się konkurs kolęd, pieśni i pastorałek pod hasłem „Kolędowanie w Lubaniu”. Było to niesamowicie klimatyczne wydarzenie w naszym regionie w ramach inicjatyw przedświątecznych.

 Celem konkursu było między innymi kultywowanie tradycji świątecznych, rozwijanie zainteresowań muzycznych i wokalnych uczniów, wspieranie młodych talentów czy aktywizacja uczniów poprzez prezentowanie i honorowanie ich dokonań. Odbiorcami konkursu byli uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych oraz wszystkich klas szkół ponadpodstawowych na terenie miasta Lubań. Co roku konkurs wzbudza zainteresowanie dzieci i młodzieży artystycznie uzdolnionej, więc po raz kolejny uczestnicy zaprezentowali piękne wykonania zarówno tych bardziej znanych, jak i mniej znanych pieśni bożonarodzeniowych. Podczas koncertu usłyszeliśmy kolędy i pastorałki oraz współczesne świąteczne piosenki. Do konkursu zakwalifikowane zostały trzy uczennice naszej szkoły, które w I kategorii wiekowej (klasy IV-VI) zajęły następujące miejsca:
1. - Michalina Nowicka (klasa IVc)  - kolęda „Nie było miejsca dla Ciebie”,
2. - Aurelia Łyp (klasa Va) - pastorałka „Siadła Maryja”,
3. - Hanna Zajączkowska (klasa IVa) - kolęda „Mizerna cicha”.
Należy zaznaczyć, iż podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego w Lubaniu wszystkim laureatom wręczono nagrody. Cieszy fakt, iż wśród nagrodzonych były nasze uczennice, które w artystycznej rywalizacji pokazały prawdziwe piękno kolęd, wyzwalając niezapomniane emocje wśród słuchaczy. Gratulujemy pięknych występów i ogromnego sukcesu. 

I.S.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...