Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
28-10-2021

W dniu 28 października 2021 r. grupa IV odwiedziła Muzeum Regionalne w Lubaniu, bo obejrzeć wystawę pt.: „800 lat Lubania”.

Naszym przewodnikiem był pan Piotr Lejczak, który w bardzo ciekawy i profesjonalny sposób opowiedział niezwykłą historię naszego miasta.  W głównej sali zobaczyliśmy historię miasta na tle różnych wydarzeń, która była przygotowana w bardzo precyzyjny sposób, widać było każdy istotny szczegół. Wydarzenia te miały miejsce na przestrzeni ośmiuset lat.  Na wystawie byli przestawieni ludzie oraz warunki z ich codziennego życia, fragmenty ubrań, narzędzi itp.  Mogliśmy również zobaczyć skarby takie jak stare monety oraz liczne eksponaty (sztylety, fragmenty ceramiki, krzemienie itp.). Dzieci były zafascynowane tym, czego tam doświadczyły, pogłębiły swoją wiedzę na temat Lubania. Z pewnością nie była to nasza ostatnia wizyta w Muzeum Regionalnym w Lubaniu.

                                                               A. G. 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...