Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
06-10-2021

W Zoo Görlitz przyszło na świat źrebię osła.

Emil źrebię osła Autor: Zoo Goerlitz Zgorzelec

Emilrzucający się na nogi opiekuna zwierząt Phillipa Kießlich 
Naturschutz Tierpark Nasze Zoo Goerlitz Zgorzelec

Ogierek "Emil" fika koziołki, bryka, wspina się, rzucając swojej mamie wyzwanie do zabawy. Mama Camilla przygląda się wyczynom malucha ze stoickim spokojem. Nic nie jest w stanie wyprowadzić jej z równowagi, gdyż jako 23-letnia klacz jest już bardzo doświadczoną mamą. Jest to również powód, dla którego nie przejmuje się tym, iż goście zachwyceni urokiem małego osiołka starają się być w jak najbliższym kontakcie z jej synkiem. Emil natomiast cieszy się uwagą gości i rokoszuje ich pieszczotami.

Niektóre z jego zachowań są jednak nieco dziwne i bardziej przypominają psa niż osła. Co rusz rzuca się z oddaniem na nogi opiekunów, a następnie opada na ziemię. Uwielbia też podgryzać ich łydki. Zdecydowanie brak mu jeszcze dobrego wychowania.

Jak każde nowo narodzone źrebię w görlitzim zoo, Emil także został zważony oraz poddany kontroli weterynaryjnej w pierwszym dniu życia. Jego waga urodzeniowa to 19 kg. Jest zdrowy, wesoły i regularnie przybiera na wadze.

Swoje imię Emil zawdzięcza głosowaniu na polskim i niemieckim profilu Facebookowym goerlitzkiego zoo. Zdecydowana większość z ponad 500 zgłoszeń głosowała na to ładne, krótkie i bardzo trafne imię.


www.nasze-zoo.pl nasze-zoo@tierpark-goerlitz.de 

 

Naturschutz Tierpark Nasze Zoo Goerlitz Zgorzelec

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...