Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
22-09-2021

20 września w dzieci z grupy V udały się na wycieczkę do naszych zachodnich sąsiadów - a konkretnie do Kühlhaus Görlitz.

Organizatorzy projektu „,Groß und Klein gemeinsam – Duzi i Mali razem” przygotowali dla dzieci z Polski i Niemiec festyn z okazji Światowego Dnia Przedszkolaka., który obfitował w różnorodne zabawy integrujące naszych małych podopiecznych. Na miejscu przedszkolaki miały okazję poznać dzieci z partnerskiego przedszkola z  Rothenburga i we wspólnych działaniach doskonalić umiejętności plastyczne, ruchowe i wokalne. Dzieci miały możliwość obcowania z językiem niemieckim, poznania imion swoich niemieckich kolegów i śpiewania piosenek w języku sąsiadów.Mamy nadzieję, że uczestnictwo w festynie rozbudzi w dzieciach chęć podróżowania, uczenia się języków obcych i poznawania obyczajów ludzi z różnych krańców świata.

                                                              K. Sz.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...