Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
12-07-2021

Lubańscy uczniowie z radością pożegnali się ze szkołą i z impetem weszli w wakacyjny tryb życia. Niektórzy wyjechali zwiedzać świat, a inni zostali w mieście. Właśnie tą grupę dzieci z otwartymi ramionami i paletą kreatywnych zajęć chętnie goszczą jednostki miejskie.

W Ośrodku Wsparcia Dziennego nie ma czasu na nudę. Tegoroczne zajęcia wakacyjne są organizowane pod hasłem Żywioły, stąd dzięki towarzystwie żywiołowych i pełnych energii podopiecznych ośrodek bez wątpienia będzie tętnił życiem. Początek wakacji dzieci rozpoczęły w doskonałych humorach, dzięki aktywnym zabawom na dworze. Udało im się nawet stoczyć balonową bitwę. Chętnie wyruszyły do Miejskiego Domu Kultury, gdzie z zainteresowaniem obejrzały spektakl teatralny pt. "Szelmostwa Lisa Witalisa". Po powrocie do OWD dzieci wykonały ilustracje do obejrzanego przedstawienia. Kolejny dzień zajęć pozwolił przelać wakacyjne marzenia na papier, dzięki czemu każdy stworzył swoje własne, niepowtarzalne okulary. Nie zabrakło też tematu bezpiecznych wakacji i wizyty funkcjonariuszki Straży Miejskiej. Co przyniosą uczestnikom kolejne dni w OWD? Warsztaty profilaktyczne „Czarodziejskie okno” nie przeniosą dzieci do świata wyobraźni, ale pozwolą uświadomić sobie jak ważna jest higiena i odpowiedni wymiar czasu spędzony przy komputerze. Wzmocnią też system wartości i podziałają budująco na uczestników. W trakcie zajęć przydatny będzie również interaktywny „Magiczny dywan”, czyli projektor wyposażony w zestaw gier zręcznościowych, edukacyjnych i rewalidacyjnych. Wiele emocji wzbudzi dogoterapia (zajęcia z udziałem psa), a zajęcia plastyczne czy sportowe pozwolą miło spędzić wakacyjne chwile.

Halo mamo, halo tato, w Bibliotece spędzam lato! Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Lubaniu przygotowała pełne przygód i niespodzianek zajęcia dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Tydzień otwierają poniedziałkowe podróże małe i duże, czyli wędrówki po Polsce. Następnie uczestnicy zajęć odkrywają fantastyczne i kosmiczne wtorki, po czym młodsze mogą oddać się pasji tworzenia na twórczych środach, zaś starsze przeżywać losy bohaterów ekranu w czasie seansów między regałami. Przyrodnicze czwartki z pewnością pozwolą poznać wiele ciekawostek. Podobnie, jak nietypowe-zagadkowe piątki wzbogacone o spotkania z panem Anodą. Plan jest ciekawy, stąd na pewno nikt nie będzie zawiedziony. Już wiemy, że pierwsza poniedziałkowa podróż umożliwiła dzieciom wędrowanie po tatrzańskich szlakach i poczucie górskiego klimatu. Nie zabrakło też spotkania z kolegami z OWD na spektaklu teatralnym, wizyty przedstawicielki lubańskiej Policji czy wypadu na plac zabaw. W tym czasie biblioteczna Filia nr 3 z zaangażowaniem prowadziła z dziećmi zajęcia literacko-plastyczne.

Czuj! Pierwszy tydzień lipca był niezwykle intensywny i bogaty w atrakcje również dla 21 Gromady Zuchowej "Poszukiwacze Przygód" oraz zaprzyjaźnionej 15 DH Lipczanie z Platerówki. Zdalny Rajd Odkrywców 2021 pozwolił zapoznać się z „Naszą Rzeką”, która była tematem przewodnim tegorocznego wydarzenia. Kolejne dni były równie ciekawe, a każdy z nich nawiązywał do innego obszaru. Na zuchów i harcerzy czekały: Natura, Zagrożenia, Technika oraz Kultura, a podsumowaniem wszystkiego była akcja dla rzeki. Przez siedem dni uczestnicy rajdu zdążyli zaprzyjaźnić się z Kwisą, stworzyli zielnik, posmakowali wędkarskiego świata, odwiedzili oczyszczalnię ścieków, spędzili miło czas w kinie Wawel, zobaczyli najstarszą elektrownię wodną w Polsce, zdobyli Zaporę Leśniańską, wypoczywali nad Jeziorem Leśniańskim, dyskutowali przy ognisku, pływali kajakami oraz statkiem i zwiedzali Zamek Czocha.
W pierwszej połowie lipca działo się w Lubaniu niesamowicie wiele, a to dopiero początek wakacji.
(ŁCR)

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...