Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
18-06-2021

W dniu 13 czerwca 2021 odbyło się kolejne zgrupowanie Karate z zapoczątkowanej w grudniu 2020 serii Samuraj Camp.

Tym razem oprócz zawodników z KS Samuraj Lubań w treningach uczestniczyły ekipy z Karate - Budokan Wrocław oraz Klub Sportowy Funakoshi Shotokan Karate w Kowarach. Około 40 zawodników mogło doskonalić swój warsztat pod okiem świetnych szkoleniowców. Dwa treningi kata prowadził Paweł Piotrowski (Sędzia międzynarodowy EKF), który zawitał do nas po raz drugi. Natomiast trening kumite prowadził Kamil Rosiński (aktualny Mistrz Polski seniorów), dla którego była to pierwsza wizyta w Lubaniu. W zgrupowaniu wzięli także udział szkoleniowcy z KS Samuraj Lubań - Jacek Jaworski, Tomasz Podbucki, Sławomir Bartnik  i Stanisław Urbańczyk doskonaląc i utrwalając swój warsztat trenerski.

Zajęcia były na wysokim poziomie merytorycznym, zawodnicy z entuzjazmem realizowali wszystkie zalecenia trenerów. Mini sprawdzianem była także sesja sparingowa dla uczestników zgrupowania, gdzie zawodnicy na trzech matach mieli krótkie i dynamiczne walki, do jednego punktu, każdy z każdym. Taka wymiana międzyklubowa  pozwala nabyć zawodnikom kolejnych doświadczeń i emocji, bez stresu startowego, który bardzo często towarzyszy zawodom. Mamy nadzieję, ze w kolejnej edycji Samuraj Camp (planowana na wrzesień) dołączą do nas kolejne kluby z regionu i wymiana doświadczeń będzie jeszcze większa.

Niewątpliwie, w dobie wychodzenia ze stanu pandemii, zakazów i w chwili luzowania obostrzeń,  jest to bardzo potrzebne celem pobudzenia sportu wśród dzieci w naszym powiecie, zachęcenia do ruchu i wskazania właściwych kierunków rozwoju, wzorców do naśladowania.

Serdecznie dziękujemy szkoleniowcom Pawłowi i Kamilowi za przyjazd do Lubania i poprowadzenie wspaniałych treningów. Wierzymy, że dzięki ich pasji i zaangażowaniu Karate w naszym regionie będzie się rozwijać i stawać coraz bardziej popularne i mamy nadzieję, że jeszcze do nas wrócą. Dziękujemy także wszystkim przybyłym na zgrupowanie zawodnikom, którzy przez kilka godzin wytrzymali trudy treningowe i nie poddali się.

Dziękujemy  za pomoc w organizacji campu dla   Danieli i Leszkowi z Siłownia Viktoria za udostępnienie sali oraz pozostałym trenerom oraz naszym zawodnikom - Amelce, Zosi i Jasiowi za przygotowanie sali oraz  Michałowi i Marcinowi za zdjęcia i pomoc w organizacji zgrupowania.

Dziękujemy również Panu Burmistrzowi Arkadiuszowi Sławińskiemu za przekazanie upominków naszym gościom i wspaniałą promocję miasta Lubania.

Wspierają nas - Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, miasto Lubań, gmina Lubań, Siłownia Viktoria, Nadleśnictwo Świeradów, autoczescionline24.pl Berlin.

 

                                                                               ze sportowym pozdrowieniem...

                                                                                           KS Samuraj Lubań

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...