Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
07-05-2021

„W jakim języku mówią zwierzęta? Uczniowie chcą wychodzić poza schematy, poszerzać swoje horyzonty , rozwijać własne pasje i zainteresowania, ale nie według planu. Pozwólmy im na to.

Każdego dnia czekają na nowe propozycje. „Uwaga niespodzianka” i wystarczy by zerwać ze stereotypem zwykłej lekcji. Takie ogólne poruszenie uczniów wystąpiło  dzisiaj w klasie 1 b, uśmiech na twarzach i pełna aktywizacja do zadań-  „Na żywo, super, będziemy mogli pytać?”  Poznanie tajników przyrodniczych z doktorem biologii, pasjonatką przyrody to nie lada gratka. Pani Magdalena Jarzębowska  poprowadziła dla pierwszaków  wykład , który był nagrodą za realizację  scenariuszy projektu Uniwersytetu Dzieci.  

W doskonały sposób prowadząca zaangażowała  możliwości poznawcze uczniów , a każda kolejna część wykładu potęgowała radość poznawania. Uczniowie dowiedzieli się o mowie zwierząt, o ich ruchach, charakterystycznych cechach, zapachach , dźwiękach, tańcach i zalotach. Materiał przekazany z taką pasją daje gwarancję, że uczniowie bez problemu mogą już opowiadać , w jaki sposób zwierzęta przekazują informacje, jak doskonale komunikują się bez słów.  

#ZDALNIE TEŻ JEST FAJNIE

Zachęcamy do obejrzenia filmiku:

https://www.magisto.com/int/album/video/fz86BkNVE1U4OX4EDmEwCXl8?l=vsm&o=a&c=e

red. Wioletta Bućko

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...