Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
26-04-2021

Trzyletni koziorożec z Zoo Wilhelma w Stuttgarcie osiedlił się w Zoo Görlitz.

Koziorożec Stefan ze Stuttgartu
Foto:
www.zoo-goerlitz.de, C. Hammer

 

Koziorożec alpejski Stefan ze Szwabii mieszka w Görlitz od października ubiegłego roku. Pierwsze dni
i tygodnie nie były dla niego łatwe. Görlitzka grupa koziorożców, składająca się wówczas z dwóch dorosłych kozłów, czterech kóz i trzech młodych zwierząt, nie ułatwiała mu życia. W szczególności wielokrotnie atakowały go najwyższe rangą samice, w wyniku czego niespokojny wycofywał się i ukrywał w zagłębieniu skał.
Z pomocą Stefanowi przyszedł weterynararz. „Dwie najwyższe rangą samice otrzymały przez dmuchawkę dawkę środka uspokajającego, który na kilka dni dał im różowe okulary” – mówi dyrektor zoo i lekarz weterynarii w goerlitzkim zoo, dr. Sven Hammer. Wymuszony spokój kozic sprawił, iż Stefan odzyskał pewność siebie. Powoli odważył się wychodzić z ukrycia, jeść i pokojowo współdziałać z nową grupą zwierząt.

Wprowadzenie nowego potencjalnego kozła rozpłodowego stało się konieczne, ponieważ dwa stare 20 letnie kozły zmarły. W grupie pozostaje jeden młody samiec urodzony w goerlitzkim zoo, który w osobie Stefana odnalazł równego sobie partnera do walk.

Mimo wejśćia w życie zmian w ustawie o ochronie przed infekcjami, zoo nadal może być otwarte dla gości. Jednak aby wejść na teren zoo, wymagany jest negatywny wynik testu na koronawirusa, nie starszy niż 24 godziny. Centrum testowe utworzono w restauracji „Zum Gebratenen Storch”.

www.nasze-zoo.pl

Naturschutz Tierpark Nasze Zoo Görlitz Zgorzelec

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...