Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
26-01-2021

W trosce o zdrowie mieszkańców burmistrz podjął kroki w sprawie utworzenia dodatkowych punktów szczepień w Lubaniu. Czekamy na decyzje miejscowych przychodni zdrowia.

19 stycznia br. Burmistrz Miasta Lubań w imieniu lubanian wystosował pismo do Narodowego Funduszu Zdrowia z prośbą o zwiększenie ilości punktów szczepień ochronnych przeciwko wirusowi SARS-COV-2 na terenie Gminy Miejskiej Lubań. W piśmie podkreślił, że na terenie naszej gminy został wyznaczony tylko jeden punkt szczepień dla wszystkich osób zadeklarowanych. Znajduje się on przy ulicy Zawidowskiej 4 w NZOZ Łużyckim Centrum Medycznym. Prośba burmistrza została poprzedzona rozeznaniem potrzeb mieszkańców.

Jednocześnie Arkadiusz Słowiński zwrócił się z wnioskiem o wsparcie działań w zakresie szczepień do miejscowych placówek medycznych, które mogłyby podjąć się tej inicjatywy. Burmistrz podkreślał, że to właśnie przychodnie są bliżej pacjenta, dzięki czemu cieszą się większym uznaniem swoich podopiecznych. Zaufany lekarz łatwiej przekona i wyjaśni ewentualne wątpliwości towarzyszące podjęciu decyzji o zaszczepieniu się.

- Uruchomienie dodatkowych punktów szczepień na terenie miasta przyczyni się do skutecznej walki z pandemią – podkreśla Burmistrz Miasta Lubań A. Słowiński. – Jeden punkt, w którym można zostać zaszczepionym przeciwko wirusowi SARS-COV-2 to stanowczo za mało. Stąd zwracam się z gorącą prośbą o wsparcie do tych, którzy na co dzień dbają o nasze zdrowie. Jednocześnie ze swojej strony również deklaruję pomoc. Jeżeli dla miejscowych przychodni przeszkodą w zorganizowaniu punktu szczepień są warunki techniczne lub lokalowe to deklaruję, że samorząd jest w stanie zaproponować odpowiednie miejsce na wskazane wyżej potrzeby w budynku użyteczności publicznej – zapowiada Arkadiusz Słowiński.

Placówki medyczne możliwość uruchomienia punktu szczepień mają rozpatrzyć do 29 stycznia br. Pierwsze odpowiedzi wpłynęły już do urzędu, niestety nie są one zadowalające. Do tematu wrócimy z chwilą otrzymania nowych informacji w omawianej sprawie.

(ŁCR)

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...