Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
16-12-2019

Jak co roku przed Świętami zapraszamy na lubański Rynek

Lubański Jarmark Bożonarodzeniowy odbędzie się 23 grudnia (poniedziałek).
Na odwiedzających czekać będą stoiska z rękodziełem, ozdobami świątecznymi, lokalnymi produktami, kramy różności z pomysłami na nietuzinkowe prezenty dla najbliższych.
Na ostatni dzwonek zrobimy zakupy na świąteczny stół.
Wśród tysiąca produktów znajdziemy wszystko, co niezbędne na Gwiazdkę – swojskie wędliny, sery, świąteczne specjały, słodkości, wypieki.
Warto podkreślić, że jarmark to nie tylko zakupy. Wyjątkowy nastrój zapewnią dźwięki kolęd w wykonaniu grup wokalnych Miejskiego Domu Kultury, zespołu Maksymilinaki i zespołu Echo Bukowiny.
Świąteczny klimat podkręci niesamowity aromat świeżych wypieków. Na żywo zobaczymy jak wypiekane i zdobione są pierniczki pod okiem Pracowni Piernikowej Isabell ze Świeradowa Zdroju. W ruch pójdą lukry, cukrowe ozdoby i wszystkie potrzebne do dekoracji przydaśki. Miejsce znajdzie się dla każdego chętnego. Naprawdę warto, po pierwsze dlatego, że bezpłatnie, a po drugie, każdy uczestnik ozdobione przez siebie pierniczki zabierze ze sobą do domu.
Żeby tego było mało, zachęcamy zajrzeć do fotobudki zrobić pamiątkową fotkę, czy to z pierniczkiem w dłoni, czy tuląc się do bliskiej osoby.
Każdy potrzebujący wsparcia w przedświątecznym czasie może liczyć na wigilijny poczęstunek z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lubaniu. Przedświąteczny czas to nie tylko gorączka zakupów..., ale także przygotowanie duchowe. Reprezentanci Hufca Lubań przeprowadzą piekną akcję przekazywania mieszkańcom Lubania Betlejemskiego Światła Pokoju, które rozświetla, łączy pokolenia i zachęca do czynienia dobra.

Koneserów smaków, miłośników rękodzieła i wszystkich, którzy chcą się świątecznie nastroić zapraszamy na Rynek 23 grudnia. Rozpoczynamy o godz. 11.00 i jesteśmy na placu miejskim do godziny 17.00.

W nagraniu klipu wzieli udział organizatorzy jarmarku - pracownicy Łużyckiego Centrum Rozwoju.

Organizatorzy: Łużyckie Centrum Rozwoju oraz Miejski Dom Kultury w Lubaniu.

Video

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...