Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
25-10-2018

Nadszedł czas na kolejną edycję plebiscytu „Gwiazda Sportu Miasta Lubań 2018” i konkursu „Sportowiec Roku Miasta Lubań 2018”.

W tym roku wśród reprezentantów lubańskich klubów sportowych znalazła się kolarka, piłkarz, pływak, tenisista oraz bokser. Lubańscy sportowcy pomimo młodego wieku mają na swoim koncie spore sukcesy. Choć każdy z nich preferuje inną dyscyplinę to łączy ich wiele - sportowa pasja, determinacja, zaangażowanie i apetyt na wygraną.

Przypominamy, że w konkursie zwycięzcę na podstawie osiągnięć wybiera jury, zaś w plebiscycie to czytelnicy Ziemi Lubańskiej (ZL) i internauci przyznają tytuł. Zabawę rozpoczynamy równolegle w ZL, na oficjalnej stronie miasta Lubań - luban.pl oraz na oficjalnym fanpage’u miasta – www.fb.com/lubieluban.

W bieżącym numerze ZL znajduje się pierwszy kupon do głosowania, a na FB Lubię Lubań od 25.10 można polubić swojego faworyta, co daje mu 5 punktów. Kupony zgodnie z terminem ważności można składać w lubańskiej Informacji Turystycznej lub w redakcji Ziemi Lubańskiej. Równocześnie zaczynamy głosowanie na fanpage’u Lubię Lubań.

Organizatorem konkursu „Sportowiec Roku Miasta Lubań 2018” i plebiscytu „Gwiazda Sportu Miasta Lubań 2018” jest Burmistrz Miasta Lubań. Konkurs i Plebiscyt są zorganizowane równolegle a ich wyniki będą ogłoszone podczas uroczystej gali laureatów. Zapraszamy do głosowania.


Poniżej prezentujemy sylwetki tegorocznych kandydatów na Gwiazdę Sportu/Sportowca Roku.

 


ANGELIKA JANISZEK, 14 lat, Miejsko-Gminny Ludowy Klub Sportowy „Kwisa” Lubań, dyscyplin: kolarstwo, trener: Robert Pisarski.
Angelika swoją przygodę z kolarstwem rozpoczęła we wrześniu 2015 r. od kategorii wiekowej żakini, obecnie jest drugoroczną młodziczką.Zawodniczka kadry wojewódzkiej, punktująca w Systemie Sportu Młodzieżowego prowadzonego przez Instytut Sportu w Warszawie. Angelika jest uczennicą VIII klasy Szkoły Podstawowej nr 3 w Lubaniu.
Praca, dyscyplina i zaangażowanie na treningach zaowocowały wysokimi lokatami na wyścigach kolarskich, tej bardzo wymagającej dyscypliny sportu. Jest Mistrzynią Dolnego Śląska w jeździe indywidualnej na czas w kolarstwie szosowym, wicemistrzynią w kolarstwie górskim, a także kolarstwie przełajowym. Zdobyła tytuł wicemistrzyni Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików ze startu wspólnego w kolarstwie szosowym. W sezonie kolarskim 2018 Andzia nie schodziła z podium, pierwsze, drugie, czy trzecie miejsce to efekt jej świadomości o wyjątkowości w tej dyscyplinie sportu.
Z analizy osiągnięć Angeliki widać potencjał w niej drzemiący, ta drobnej budowy ciała, szybka, dynamiczna, pełna wdzięku i elegancji na rowerze, nietuzinkowa postać młodego dziewczęcego kolarstwa, wnosi świeży powiew kolarskiej pasji w szeregi zawodników i zawodniczek Kwisy Lubań. Na treningach bardzo łatwo się z Andzią pracuje – mówi trener Robert Pisarski, bo realizuje plan na zajęciach z dokładnością szwajcarskiego zegarka. Andzia jest poza zasięgiem wielu faworytek wyścigów w całym kraju, ponieważ jest jedną z najlepszych zawodniczek w swojej kategorii wiekowej na Dolnym Śląsku. W klasyfikacji generalnej Dolnośląskiego Związku Kolarskiego za rok 2018 zajmuje zaszczytne drugie miejsce wśród młodziczek, tylko krok dzieli ją od biało-czerwonego trykotu reprezentantki Polski - dodaje prezes Klubu, pani Edyta Liczner.
Główny cel, jaki Andzia stawia sobie na najbliższą przyszłość to zakwalifikowanie się do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w kolarstwie szosowym i wywalczenie miejsca w pierwszej trójce najlepszych zawodniczek w kraju w kategorii juniorka młodsza. Natomiast celami pośrednimi są najwyższe stopnie podium na zawodach w sezonie 2019.
Największe osiągnięcia w sezonie sportowym 2018
Mistrzyni Dolnego Śląska w jeździe indywidualnej na czas w kolarstwie szosowym – Nowice, 07.07.2018 r.
Wicemistrzyni Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików ze startu wspólnego w kolarstwie szosowym – Roztocznik, 02.09.2018 r.
Wicemistrzyni Dolnego Śląska w jeździe indywidualnej na czas w kolarstwie górskim –Proszówka, 24.06.2018 r.
Wicemistrzyni Dolnego Śląska w kolarstwie przełajowym – Jelenia Góra, 03.03.2018 r.
IV miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w jeździe indywidualnej na czas – Tuszyn, 01.09.2018 r.

I miejsce- Ogólnopolskie Kryterium Uliczne z okazji Wiosny Cieplickiej w kolarstwie szosowym - Jelenia Góra Cieplice, 28.04.2018 r.
I miejsce- Ogólnopolskie Kryterium Uliczne w kolarstwie szosowym w Podgórzynie 27.05.2018 r.
I miejsce -Ogólnopolski Wyścig Kolarski „O Złota Wstęgę Kaczawy” w Złotoryi, 09.06.2018 r.

II miejsce- Puchar Polski w jeździe indywidualnej na czas w kolarstwie szosowym – Gostyń, 05.05.2018 r.
II miejsce - Młodzieżowa Liga Kolarska, jazda indywidualna na czas kolarstwie szosowym – Sobótka, 19.09.2018 r.
II miejsce- Wyścig Kolarski o Puchar Burmistrza Jelcz-Laskowice, 23.09.2018 r.

III miejsce- Ogólnopolski Wyścig o Puchar Burmistrza Strzelec Krajeńskich w kolarstwie szosowym, Strzelce Krajeńskie 20.05.2018 r.
III miejsce - Młodzieżowa Liga Kolarska, jazda indywidualna na czas w kolarstwie szosowym – Sobótka, 01.08.2018 r.
III miejsce –Czasówka Kaczawska, jazda indywidualna na czas w kolarstwie szosowym – Wojcieszów-Podgórki 22.09.2018 r.
VII miejsce – Puchar Polski w kolarstwie szosowym ze startu wspólnego młodzików i żaków – Gostyń, 06.05.2018 r.

 


MIKOŁAJ KURIATA, 17 lat, KS ŁUŻYCE LUBAŃ, dyscyplina: piłka nożna, trener: Rafał Wichowski. Mikołaj swoją karierę rozpoczął w klubie Skorpiony Lubań, gdzie rozgrywał z dużymi sukcesami mecze i turnieje w grupach żak, orlik i młodzik. Następnie swoją karierę kontynuował w KS Łużyce Lubań. Tutaj awansował w grupie juniorów młodszych do ligi dolnośląskiej, co było dużym sukcesem całej drużyny i samego Mikołaja. W tych rozgrywkach był liderem drużyny, strzelił najwięcej bramek (16). Te bramki zostały strzelone takim drużynom jak Chrobry Głogów, FC Academy Wrocław, czyli drużynom z górnej półki województwa dolnośląskiego. Zawsze koleżeński i sumienny w wykonywaniu swoich obowiązków na treningu i meczach, co wyróżniło go, byciem kapitanem drużyny juniorów młodszych. Oprócz meczów w grupie juniorów młodszych z powodzeniem był powoływany do drużyny juniorów starszych, z którą zdobył mistrzostwo okręgu Jelenia Góra. Po tych sukcesach w grupach juniorskich został powołany w rundzie jesiennej 2018 roku do drużyny seniorskiej, w której zadebiutował w wieku 17 lat. Podstawowy jej zawodnik, zawsze waleczny i ambitny. Nigdy nie odpuścił żadnego treningu. Stał się podstawowym zawodnikiem seniorów i dziś tam rozgrywa coraz to lepsze mecze. Na przyszłość chce kontynuować i rozwijać umiejętności w piłce nożnej, a także spróbować swoich sił w wyższych ligach rozgrywkowych.
Największe osiągnięcia w sezonie sportowym 2017/2018
Osiągnięcie awansu do ligi dolnośląskiej w grupie Juniorów Młodszych KS Łużyce Lubań.
Zdobycie mistrzostwa okręgu Jelenia Góra z Juniorami Starszymi KS Łużyce Lubań.
Kapitan drużyny Juniorów Młodszych.Podstawowy zawodnik drużyny seniorskiej w obecnym sezonie.

 


RAFAŁ KUSTO, 19 LAT, Uczniowski Klub Sportowy ,,ORKA’’ Lubań, dyscyplina: pływanie, trener: Adam Musiał. Rafał pływa od 12 lat. Już na pierwszych Mistrzostwach Polski zdobył 3 medale, w tym 2 złote i 1 srebrny. Od początku kariery współpracuje z trenerem Adamem Musiałem, można powiedzieć, że są jak rodzina. W swojej karierze zdobywał medale zarówno na arenie ogólnopolskiej, jak również na międzynarodowej. W grudniu wylatuje do USA NC RALEIGH, gdzie rozpocznie studia i będzie kontynuował pływanie. Jego marzeniem jest zakwalifikować się na Olimpiadę w Tokio.
Największe osiągnięcia w sezonie sportowym 2017/2018
ZIMOWE MISTRZOSTWA POLSKI Łódź:
50kl 9 miejsce-seniorzy/6 młodzieżowiec
100kl 9 seniorzy/5 młodzieżowiec
200kl 4 senior/2 młodzieżowiec
LETNIE MISTRZOSTWA POLSKI Łódź:
50kl 5 senior/5 młodzieżowiec
100kl 6 senior/5 młodzieżowiec
200kl 4 senior/3 młodzieżowiec.
Powołany do kadry narodowej polski na rok 2019 pływając pod barwami UKS orka Lubań
Reprezentuje od styczni uczelnie i trenuje w USA.
NC State (drużyna)
Karolina północna (STANY ZJEDNOCZONE)
Raleigh (miasto)
I pozostaje pod barwami Orki Lubań do Olimpiady na wszystkich MISTRZOSTWACH POLSKI.

 

KACPER SKOWROŃSKI, 15 lat, UKS TS SPARTA LUBAŃ, dyscyplin: tenis stołowy, trener: Łukasz Ścieżka. Kacper od roku systematycznie, sumiennie i z zaangażowaniem uczestniczy w treningach i zawodach. Dzięki temu umiejętności Kacpra w zakresie tenisa stołowego rozwijają się w szybkim tempie. Obecni Kacper nie łączy przyszłości z tą dziedziną sportu, ale nadal będzie kontynuował swoją przygodę z tenisem stołowym.
Największe osiągnięcia w sezonie sportowym 2017/2018
II miejsce w Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Gminy i Miasta Gryfów Śląski w kategorii juniorów
II miejsce w VII Grand Prix Lubania o Puchar Burmistrza Lubania i Starosty Lubańskiego w kategorii szkół podstawowych
Wywalczenie awansu drugiej drużyny UKS TS Sparta Lubań do V Ligi Jeleniogórskiej w sezonie 2017/2018.

 

MATEUSZ URBAN, 15 lat, Lubański Klub Sportowy BOJAN BOKS LUBAŃ, dyscyplina: boks, trener: Wiesław Bojanowski. Mateusz boks trenuje od 2014 roku. Jest już bardzo pracowitym zawodnikiem. „Już” - ponieważ początki jego kariery były trudne, przychodził na treningi, bo przychodził. Teraz można zauważyć jego chęć do pracy i głód treningów oraz walk. Stoi przed nim wielka kariera, ale musi uwierzyć w siebie. Jest bardzo lubianym zawodnikiem zespołu. W bieżącym roku stoczył do tej pory 11 walk. Ma dopiero 15 lat – wszystko przed nim!
Największe osiągnięcia w sezonie sportowym 2017/2018
W bieżącym roku stoczył jedenaście walk, pokonując Hakela z Czech na początku roku 2018 zdobył tytuł wicemistrza Dolnego Śląska w wadze koguciej. Wygrywał swoje walki w Turniejach w Lubaniu, Żarach, Wrocławiu, Duchcov (Czechy), Zittau (Niemcy).

(ŁCR)

 

Załączniki

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...