Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
15-11-2016

Stowarzyszenie Semper Avanti w partnerstwie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego zaprasza do udziału w konferencji „Potrzeby młodzieży w moim powiecie”, realizowanej w ramach projektu "Młodzieżowy Sejmik Województwa Dolnośląskiego".

O projekcie

Celem konferencji odświeżenie katalogu potrzeb i problemów młodzieży oraz wyłonienie jednego reprezentanta powiatu, który zostanie radnym Młodzieżowego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Po konferencji, na podstawie wypracowanych podczas dyskusji wniosków powstanie raport, który będzie podstawą prac Sejmiku na kolejny rok.

Projekt ma również na celu zwiększenie wiedzy z zakresu polityki zagranicznej wśród młodych Dolnoślązaków oraz umożliwienie nawiązania dialogu młodzieży z przedstawicielami władz, biznesu i kultury. Jest odpowiedzią na potrzebę organizacji większej ilości młodzieżowych inicjatyw międzynarodowych (na podstawie raportu „Potrzeby i problemy młodzieży – 2015”). W ramach projektu zostanie przeprowadzonych 30 konferencji we wszystkich powiatach Dolnego Śląska.

O konferencji

Konferencja przeprowadzona zostanie metodą Open Space, która daje możliwość aktywnego uczestnictwa każdemu z uczestników, poprzez zaproponowanie tematu do dyskusji. W trakcie konferencji uczestnicy sami decydują, na które z zaproponowanych tematów chcą rozmawiać. Kolejnym atutem wykorzystania metody Open Space jest fakt, iż jednocześnie może pracować kilka grup dyskusyjnych. 

Serdecznie zapraszamy do udziału. Szerzenie postaw obywatelskich wśród młodych ludzi jest bardzo istotne dla przyszłości społeczności lokalnych jakie tworzą mieszkańcy powiatu. Z uwagi na to, Semper Avanti dokłada starań, aby prowadzone przez działania były na jak najwyższym poziomie i angażowały wszystkich zainteresowanych tematem młodych ludzi.

Konferencja odbędzie się w auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Adama Mickiewicza w Lubaniu, ul. Wł. Łokietka 2 w dniu 25.11.2016 r. w godzinach 10.00 – 14.00.

mlodziezowysejmik 

facebook.com/mlodziezowysejmik

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...