Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
22-09-2016

13 września w Szkole Podstawowej nr 1 w Lubaniu odbyła się kolejna edycja programu edukacyjno-warsztatowego pod hasłem „Zielony Rower” zorganizowanego przez Nadleśnictwo Świeradów.

Od początku miesiąca szkoła rozpoczęła przygotowania do tej imprezy. Uczniowie, rodzice i nauczyciele bardzo zaangażowali się w to przedsięwzięcie, o czym świadczyć mógł piękny wystrój klas i korytarzy, a także jednakowy zielony ubiór uczestników zabawy.

Akcja rozpoczęła się od uroczystego przywitania leśników. W tym roku odpowiedzialne za to były dwie klasy – IVa oraz IVb. Młodzi artyści w bardzo ciekawy sposób zaprezentowali przybyłym gościom przedstawienie artystyczne związane z tematyką leśną.

W dalszej części zostały przeprowadzone zajęcia warsztatowe „Gdy płonie las” i ”Tajniki życia pszczół”. Ich celem było przedstawienie dzieciom sposobów zapobiegania pożarom w lesie, nauczenie ich tego, jak prawidłowo należy postępować podczas wędrówek leśnych. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się również, jak pracują wieże obserwacyjne, poznali tajniki pozyskiwania miodu i ciekawostki z życia pszczół.

Po warsztatach leśnicy z dziećmi udali się do pobliskiego parku, gdzie posadzone zostały pamiątkowe drzewka. W czasie zajęć w terenie wszystkie klasy wykonały różne mozaiki z materiałów przyrodniczych. Niezwykle ciekawe było szukanie szyszek na czas w wyznaczonym miejscu. Wszyscy bawili się doskonale, a edukatorzy, biorący udział w akcji, spisali się na medal.

Mamy nadzieję, że te zajęcia wzbogaciły wiedzę naszych uczniów oraz podwyższyły ich świadomość społeczną, która z pewnością przyniesie korzyści dla nas wszystkich.

I.S., zdj. B.K.
Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...