Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
28-04-2016

15 kwietnia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Lubaniu odbyła się po raz pierwszy szlachetna akcja pn. SZPIKOLADA.SZPIKOLADA to autorskie przedsięwzięcie społeczności Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. mjra H. Sucharskiego w Bolesławcu.Podejmując współpracę z p. Wiolettą Nowak, Dyrektorem Banku Zachodniego WBK Oddział Lubań również nasi uczniowie mogli włączyć się do akcji, dowiedzieć się o działalności fundacji DKMS oraz nowotworze kwi, czyli białaczce.

Rezultat akcji to zarejestrowani nowi potencjalni dawcy szpiku kostnego. Chętni rejestrowani byli przez pedagoga szkoły p. Joannę Schabowską i pielęgniarkę szkolną p. Wiolettę Woźniak. Sama rejestracja była wyjątkowo prosta i trwała kilka minut – wystarczyło by uczeń odpowiedział na kilka pytań dotyczących swojego stanu zdrowia i wykonał wymaz z ust. 

W szeregi potencjalnych dawców wstąpili pełnoletni uczniowie z klasy II TE, II LO, III TME, III LO oraz IV TE.

Tak niewiele trzeba zrobić by stać się darczyńcą, który może uratowania życia innej osobie.Wszystkim uczniom serdecznie dziękujemy za dar serca i chęć niesienia pomocy innym!

 
Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...