Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
20-03-2016

W naszej szkole 16 marca odbyła się lekcja on-line z pracownikami Polskiej Stacji Antarktycznej im H. Arctowskiego. Wzięli w niej udział uczniowie liceum i technikum.

W naszej szkole szukamy nowych rozwiązań  i pomysłów na ciekawe zajęcia dla uczniów. Okazuje się, że zamiast nauczyciela lekcję może prowadzić naukowiec ze stacji badawczej. W ubiegłym roku szkolnym dołączyliśmy do projektu EDUSCIENCE dzięki czemu uczniowie mogli wziąć udział w lekcjach on-line z udziałem naukowców ze stacji polarnej na Spitzbergenie.

W tym roku zmieniliśmy biegun i 16 marca odbyła się lekcja on-line z pracownikami Polskiej Stacji Antarktycznej im H. Arctowskiego. Wzięli w niej udział uczniowie liceum i technikum.

Temat lekcji brzmiał Polscy naukowcy w Antarktyce. Prowadziła ją pani Joanna Sziło naukowiec przebywający obecnie  na stacji. Dowiedzieliśmy się sporo ciekawych rzeczy na temat badań jakie są tam prowadzone, codziennego życia polarników i specyfiki Arktyki. Następne spotkanie już 23 marca. Tym razem będzie to lekcja geografii.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...