Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
25-02-2014

W dniach 22-23.02.2014 r. odbyły się Otwarte Mistrzostwa Polski w Karate WKC na hali sportowej przy ul. Konstytucji 3-go Maja 48A w Karpaczu. Lubańscy Samuraje zdobyli na nich aż 7 medali.

Zawody rozegrano według przepisów międzynarodowej organizacji World Karate Condfederation, systemem pucharowym. W zawodach tych uczestniczyło ponad 130 zawodników z Polski i nie tylko. W zawodach tych uczestniczyła reprezentacja Białorusi oraz Anglii, ze swoim trenerem Stevem Robertsem. Były to dwu dniowe zmagania na trzech matach, gdzie zawodnicy najmłodsi - 5-7 lat, startowali w konkurencjach kihon (wykonywali podstawowe techniki uderzeń i bloków) oraz walczyli na fantomie (lekki dmuchany worek) pokazując opanowane techniki karate i sposób poruszania się w walce. W pierwszym dniu turnieju KS Samuraj Lubań reprezentowało trzech zawodników - Szymon Pietrykowski, którzy ostatecznie zajął 4 miejsce oraz Hubert Wolański, zajmując 5 miejsce. W tym dniu startował także trener KS Samuraj Lubań Jacek Jaworski, który w Kumite wywalczył złoty medal, a w Kata srebrny, pokazując tym samym swoim podopiecznym właściwe wzorce.

W drugim dniu zmagań startowali zawodnicy od 8 roku życia wzwyż. KS Samuraj Lubań reprezentowali -Jakub Przybyłek, Szymon Gałusza, Jakub Jaworski, Mateusz Żbikowski, Karol Wrześniewski, Nina Maszewska, Jakub Wiśniewski, Mateusz Polakiewicz, Amanda Lencewicz, Katarzyna Ziółkowska, Sylwia Smajda i Patryk Jarosz. Startowali w konkurencjach Kumite (walkach wolnych) oraz Kata (wykonywaniu form). Jak już zdołali nas do tego przyzwyczaić, zawodnicy z "samuraja" i tym razem nie zawiedli, zdobywając 5 medali w poszczególnych swoich kategoriach wiekowych - Jakub Jaworski, złoty medal w Kumite, Nina Maszewska  i Amanda Lencewicz wywalczyły brązowe medale w Kumite, oraz Sylwia Smajda wywalczyła srebrny medal, a Katarzyna Ziółkowska brązowy medal w konkurencji Kata seniorek. Warto w tym miejscu zauważyć naszych złotych medalistów - Jacka Jaworskiego oraz jego dziewięcioletniego syna Jakuba Jaworskiego. Na co dzień razem trenują w Sekcji Karate Pisarzowice, gdzie syn czerpie nauki od swojego ojca, jak widać skutecznie.

Łącznie zawodnicy z Lubania zdobyli aż 7 medali, tym samy okazując nadal dobrą formę i właściwie dobrany tok szkoleniowy, w drodze awansu do Mistrzostw Europy 2014.

Zarząd klubu składa serdeczne podziękowania wszystkim startującym, za dobre walki i godne nas reprezentowanie, a także ich rodzicom, którzy partycypowali w pokryciu kosztów tego wyjazdu i sami także uczestniczyli w tym wydarzeniu, sprawując nadzór nad swoimi dziećmi. Stąd też gorące podziękowania Państwu Przybyłek, Wolańskim, Maszewskim oraz p. Polakiewiczowi, Gałuszowi, Wrześniewskiemu, Żbikowskiemu i Pietrykowskiemu.
Serdeczne podziękowania wszystkim Naszym sponsorom i dobroczyńcom - miastu Lubań, Starostwu Powiatowemu w Lubaniu oraz PPHU Zodiak, Firmie Agrometal Lubań, Klubowi Victoria Lubań, a także Motelowi Łużyckiemu.

Mistrzostwa Polski w Karate WKC
22-23.02.2014 Karpacz
W dniach 22-23.02.2014 r. odbyły się Mistrzostwa Polski w Karate WKC w Karpaczu. W zawodach tych uczestniczyła także 15 osobowa reprezentacja KS Samuraj Lubań, która zdobyła łącznie 7 medali.