Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
10-09-2013

Od początku września dwutygodnik „Ziemia Lubańska” ma nowego redaktora naczelnego. Ryszarda Figurskiego zastąpiła Anna Łagowska.

Ryszard Figurski jest doktorem socjologii. Był współtwórcą „Ziemi Lubańskiej”, której pierwszy numer ukazał się w czerwcu 1993 roku. Wówczas to ówczesny burmistrz Jerzy Zieliński powierzył mu funkcję redaktora naczelnego, którą pełnił nieprzerwanie przez dwadzieścia lat.
- Wszystko się kiedyś zaczyna i kiedyś kończy. Tak również jest z 20 latami redagowania Ziemi lubańskiej. Za te dwie dekady niezwykłych doświadczeń ale i wspaniałej przygody wszystkim, zarówno Współpracownikom jak i Czytelnikom pięknie dziękuję podsumowuje dr Ryszard Figurski

Anna Łagowska jest magistrem filologii polskiej w trakcie kolejnych studiów magisterskich na kierunku psychologia reklamy i biznesu w SWPS we Wrocławiu.

Pracowała jako dziennikarka w „Kurierze Powiatowym” oraz jako reporterka, prezenterka i redaktor wydania w „Telewizji Łużyce” (ówcześnie TV Lubań-Bolesławiec). W ubiegłych latach była związana zawodowo z urzędem pracy, gdzie między innymi odpowiadała za wizerunek instytucji, była także członkinią LSM PANACEUM. Obecnie zajmuje się marketingiem terytorialnym i promocją miasta w Łużyckim Centrum Rozwoju. Publikowała w ogólnopolskiej prasie tematycznej oraz serwisach internetowych teksty o tematyce kobiecej, literaturoznawczej i społecznej (Zadra, Kresy, Obywatel), współprowadziła opisywany w prasie kobiecej (Wysokie Obcasy, iWoman) blog o nieodpłatnej domowej pracy kobiet (finał konkursu Blog Roku 2009). Współpracowała przy produkcji filmów edukacyjnych, takich jak „Cztery pory roku w Izerach” czy „Civitas Lubań”.

Zapraszamy do lektury wywiadu z nową redaktor na portalu luban24.pl
 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...