Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
09-09-2013

Miasto pozyskało kolejne pieniądze na inwestycje, a wszystko to za pośrednictwem lubańskiej spółki miejskiej – mowa o Zakładzie Gospodarki i Usług Komunalnych w Lubaniu.

Wolą uchwały nr 4680/IV/13 Zarządu Województwa Dolnośląskiego z 4 września br. dokonano wyboru projektów w trybie konkursowym do dofinansowania. Wśród tych wybranych do dofinansowania znalazł się projekt ZGiUK pn. „Rozbudowa Regionalnej Instalacji do Przetwarzania Odpadów Komunalnych w Lubaniu o punkt wstępnej segregacji odpadów z selektywnej zbiórki oraz nowe linie do przetwarzania odpadów wraz z zakupem niezbędnego wyposażenia”. Całkowita wartość projektu wyniesie 6 529 500,00 zł, z czego 3 871 530,80 zł zostanie dofinansowane ze środków unijnych.

W ramach inwestycji przeprowadzona zostanie rozbudowa instalacji do przetwarzania odpadów w Centrum Utylizacji Odpadów Gmin Łużyckich o następujące obiekty i linie:

 • punkt wstępnej segregacji odpadów z selektywnej zbiórki – surowców wtórnych, odpadów wielkogabarytowych, przeterminowanych leków i chemikaliów, zużytych baterii i akumulatorów, odpadów budowlanych i rozbiórkowych,
 • wiatę technologiczno-magazynową z wydzielonymi boksami dla następujących funkcji:
  - linii do segregacji odpadów szklanych,
  - linii do demontażu odpadów wielkogabarytowych,
  - linii do rozdrabniania odpadów budowlanych i rozbiórkowych,
  - magazynu przeterminowanych leków, chemikaliów, zużytych baterii i akumulatorów
  - magazynu na przygotowane do transportu surowce wtórne,

oraz zakupie maszyn, pojazdów i wyposażenia niezbędnego do eksploatacji w/w instalacji.

Wszystkie te działania pozwolą na świadczenie przez Zakład Gospodarki i Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Lubaniu usług na jeszcze wyższym poziomie i kompleksowo dostosowanej do potrzeb klientów.

Red.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...