Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
06-09-2013

Dwa całkiem nowe place zabaw – przy ulicy Lwóweckiej i Mostowej oraz doposażenie pięciu istniejących placyków - w ten sposób miasto Lubań pociesza najmłodszych, którzy właśnie zakończyli wakacje.

Na zdjęciu – nowy plac zabaw przy ul. Lwóweckiej. Zestaw zabawowy składa się z wieży z dachem dwuspadowym, podestu, wejścia po stopniach i oponach, zjeżdżalni, belki balansującej, huśtawki "ważka", piaskownicy z siedziskami.

Jak wiadomo dobrze zlokalizowana piaskownica to zarówno szkoła życia dla maluchów jak i miejsce spotkań ich rodziców. Trochę starsze dzieci zaś potrzebują dużo więcej przestrzeni niż mogą znaleźć w czterech ścianach.

- Plac zabaw to jest bardzo ważne miejsce i dla dzieci i dla rodziców. Zawsze się tym interesowałem, bo widzę po swoich dzieciach, że je energia roznosi. – mówi Burmistrz Miasta Lubań, Arkadiusz Słowiński.- Jeśli dzieci nie mają gdzie pobiegać, powygłupiać się i pogimnastykować, to tylko siedzą w domu przed komputerem i telewizorem, krzywią kręgosłupy. To oczywiście jest też ciekawe i przynosi wiele dobrego, ale podstawą powinien być jednak ruch, najlepiej na świeżym powietrzu, póki jest pogoda. Obecnie do wyboru mamy wiele pomysłowych, niedrogich i bezpiecznych urządzeń dla dzieci w różnym wieku i właśnie takie wybieramy jako wyposażenie miejskich placów zabaw. W czasach naszej młodości było siermiężnie, metalowe „ustrojstwa”, trzepaki, parę opon, niech teraz nasze dzieci chociaż skorzystają.

Nowy plac zabaw powstanie również przy ul. Mostowej.

Z kolei liftingowi zostaną poddane place zabaw przy ulicach Skalniczej, Pogodnej i Fabrycznej oraz w parku na „Kamiennej Górze” i przy ul. Parkowej.

Dzieciom i ich rodzicom życzymy miłego i bezpiecznego spędzania czasu.

Red.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...