Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
05-09-2013

W dniach 26-29 sierpnia odbyła się 69 wizyta Parlamentarna Dolnoślązaków i Opolan w Brukseli. Jednym z jej uczestników był z-ca burmistrza Lubania Mariusz Tomiczek. Wraz z nim na zaproszenie Pani Poseł do Parlamentu Europejskiego Lidii Geringer de Oedenberg w wizycie uczestniczyli laureaci konkursów o UE, wyróżniający się nauczyciele dolnośląskich i opolskich szkół, przedstawiciele mediów i współpracownicy biur parlamentarnych Pani Poseł.

Uczestnicy wizyty mieli okazję do zapoznania się z działalnością instytucji unijnych (Parlamentu Europejskiego, Komitetu Regionów, Komisji Europejskiej), podczas spotkania w Parlamencie Europejskim z Panią Europoseł, był czas na wymianę doświadczeń, zapoznanie się z bieżącymi problemami, będącymi tematem obrad parlamentu.


Spotkanie z Panią Poseł Lidią Geringer de Oedenberg w siedzibie Parlamentu Europejskiego.

W dyskusji poruszano problem kryzysu w Grecji, akcesji nowych krajów ( w tym Ukrainy) do UE, strefy euro i jej przyszłości.


Spotkanie pod siedzibą Parlamentu Europejskiego z przedstawicielami młodzieży

Podczas dwudniowego pobytu w Brukseli, nie zabrakło też okazji do zwiedzania zabytków (Starówki z Grand Place, terenów wystawowych z Atomizm, Łuku Triumfalnego z tarasem widokowym, czy też Muzeum Sił Zbrojnych i Historii Militariów).


Spotkanie pod Łukiem Tryumfalnym z przedstawicielami mediów.

Red.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...