Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
05-03-2013

        25 lutego 2013 roku w naszej klasie na lekcji języka polskiego obejrzałam przedstawioną na wiele sposobów inscenizację fragmentu dramatu Juliusza Słowackiego pt. „Balladyna”.

Występy wszystkich grup były podobne do prawdziwej wersji „Balladyny”, lecz nabrały nowoczesnego charakteru. Akcja utworu   nie rozgrywała się w czasach prasłowiańskich   tak jak w oryginale, lecz   przeniesiono ją w dzisiejsze realia. Pomimo wielu zmian w scenariuszu, przesłanie utworu zostało zachowane,   z poznanego fragmentu wyraźnie odczytałam , że w życiu szczęścia nie dadzą nam pieniądze, fałszywa miłość, władza, lecz kochającą rodzina, przyjaciele.

                    Aktorzy bardzo wiarygodnie zaprezentowali swoich bohaterów. Dekoracje i kostiumy nadały przedstawieniom   ciekawy charakter i wprowadziły widzów w zabawny nastrój, a muzyka była ich dodatkowym atutem.

Występy wzbudziły we mnie wiele   pozytywnych emocji i dobrej zabawy. Najbardziej podobał mi się występ grupy, której reżyserem był Kamil Grabowski, niemniej jednak najwyżej został oceniony występ mojej grupy, gdyż napisaliśmy scenariusz samodzielnie i to było wielkim walorem naszej pracy.     

 

                      Kornelia Minkiewicz kl. VIc

 

 

        Miłym wspomnieniem tych chwil są zdjęcia, zapraszam do ich obejrzenia, spotkacie tam uczniów z klasy VIa i VIc, którzy dzisiejszego dnia zabawili się w teatr.

 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...