Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
06-12-2012

4 grudnia uczniowie naszego gimnazjum po raz kolejny uczestniczyli w wykładzie z fizyki na Uniwersytecie Wrocławskim. Tym razem tematem zajęć były fale elektromagnetyczne - ich występowanie i wykorzystanie. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, jak działa stacja nadawcza i odbiorcza oraz kamera termowizyjna? dlaczego niebo jest niebieskie   a zachodzące słońce czerwone? na czym polega podwójna natura światła? jak również skąd biorą się barwy w przyrodzie????

Wykład prowadzony był w bardzo ciekawy sposób, a wszystkie omawiane zjawiska bogato ilustrowane doświadczeniami. Ciekawym przeżyciem była możliwość zobaczenia siebie okiem kamery termowizyjnej czy też uzyskanie wielobarwnej tęczy w sali wykładowej. 

Po wykładzie wielu wrażeń dostarczył gimnazjalistom spacer po Wrocławskiej Starówce, a Bożonarodzeniowy Jarmark zorganizowany na wrocławskim Rynku, wprowadził ich w świąteczny nastrój.   Wieczorem, w ramach edukacji teatralnej uczniowie udali się do Teatru Współczesnego na sztukę pt. " Przytuleni". Obejrzeli portret współczesnego człowieka, poznali jego marzenia i życiowe klęski. W spektaklu   który momentami był zabawnym przedstawieniem, ale  w dużej mierze   relacją gorzkiego życia współczesnego człowieka, odczytali wiele uniwersalnych prawd. 

Po powrocie uczniowie dyskutowali na lekcji języka polskiego i zgodnie stwierdzili , że przesłaniem  sztuki była pokazanie życia ludzkiego jako ciągłego poszukiwania miłości. Byli   pełni uznania dla aktorów, a szczególnie podziwiali kunszt aktorski Ireny Rybickiej i Jerzego Senatora . Już planujemy  kolejny wyjazd.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...