Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
05-12-2012

Dnia 3 grudnia w Sali Rajców w Ratuszu odbyło się podsumowanie i rozstrzygnięcie XI edycji konkursu ekologicznego „Rady na odpady” organizowanego przez Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej. Jak co roku, już od 11 lat,   uczniowie naszego gimnazjum aktywnie uczestniczyli w selektywnej zbiórce odpadów, i jak co roku znaleźli się w czołówce szkół, uzyskując szczególne wyróżnienie   oraz zdobywając cenne nagrody w postaci sprzętu elektronicznego. 

O dużej świadomości ekologicznej naszych gimnazjalistów świadczy fakt, że zebrali oni łącznie:

- 3360 kg makulatury,

- 2150 kg szkła,

- 1595 kg tworzyw sztucznych,

- 150 kg baterii,

- 260 kg sprzętu elektronicznego

!!! w sumie 7515 kg surowców, co w przeliczeniu na jednego ucznia w szkole   wynosi średnio: 54,8 kg. Nie można również nie wspomnieć, o bardzo dużym zaangażowaniu rodziców, bez których pomocy osiągnięcie takiego wyniku nie byłoby możliwe. Uczniom i rodzicom dziękujemy  i gratulujemy ekologicznej postawy. Oczywiście  prosimy o  więcej w przyszłym roku szkolnym.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...