Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
08-11-2012

„Spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą.”

ks.J.Twardowski

Pierwsze dwa dni listopada są dla chrześcijan szczególnym czasem wiary i modlitwy. Podkreślają one „eschatologiczny” charakter tego czasu. Obchodząc bowiem uroczystość Wszystkich Świętych i wspominając wszystkich wiernych zmarłych, Kościół pielgrzymujący na ziemi, przeżywa i wyraża w liturgii duchową więź, która go łączy z Kościołem niebieskim.

W tych dniach oddajemy cześć świętym wszystkich czasów i modlimy się za naszych bliskich zmarłych, nawiedzając ich groby na cmentarzach. Uroczystość ta pomaga nam zatem głębiej zrozumieć podstawową prawdę wiary chrześcijańskiej, którą wyznajemy w „Credo”: prawdę o świętych obcowaniu.

Dnia 1 listopada o godz.18 w kościele pw.św.M.Marii Kolbe w Lubaniu z okazji uroczystości Wszystkich Świętych odbyła się Refleksja Listopadowa. Przeprowadziła ją młodzież z   Gimnazjum nr 1 im. Stanisława Wyspiańskiego w Lubaniu przygotowująca się do sakramentu bierzmowania. Wieczornicę poprzedziło porządkowanie przykościelnych grobów. Refleksja była okazją do zadumy, wspomnienia naszych bliskich zmarłych. Muzyka oraz śpiew scholi „Eden” tworzyła nastrój uroczystości.

Na zakończenie wieczoru poezji i modlitwy przeszliśmy z rozważania tajemnicy wiecznej nagrody w niebie do wspomnienia naszych bliskich zmarłych w modlitwie różańcowej. Wierni, którzy włączyli się w wspólną modlitwę, byli zadowoleni, że młodzież angażuje się w życie kościoła. 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...