Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
11-10-2012

„Rowerowy tor przeszkód”


                  Na rowerze każdy jeździć może! Z taką myślą przewodnią 24 września 2012 roku uczniowie kl. VI a i VI c pod opieką pani Elwiry Wojtusik oraz pani Beaty Baczyńskiej- Smyczek udali się do Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Lubaniu,aby miło spędzić czas z osobami do niego uczęszczającymi, pamiętając, że w ten sposób przyłączamy się do akcji pod hasłem "Europejski Dzień Bez Samochodu", którego współorganizatorem jest RCEE w Lubaniu.. Tamtego dnia ubraliśmy elementy biało czerwone jako akcent patriotyczny i symbol wiernych kibiców.


            Najpierw serdecznie się wszyscy się przywitaliśmy. Następnie odbył się konkurs ,w którym należało pokonać rowerowy tor przeszkód. W konkurencji musieliśmy wspinać się po drabince, przejść po wąskiej kładce,wybrać rower (górski lub składak- ten mimo swego sędziwego wieku najchętniej był używany),przejechać po równoważni,wykonać slalom,przejechać po tak zwanej tarce i wreszcie wziąć klocek w rękę i kierując jedną ręką przestawić go do następnego punktu. Mierzono czas przejazdu, a za każdą pomyłkę sędzia dodawał jedną sekundę kary. Może to się wydawać proste, chociaż wcale nie było!!!
                "Każdy wygrać może, bo nasz doping wam pomoże!" Tak pomagaliśmy, głośno kibicując wszystkim rowerzystom.
W kategorii szkół podstawowych jako pierwsi na odwagę zdobyli się uczniowie naszej szkoły, którą reprezentowali uczniowie klasy VIa i VIc, potem wystartowali uczniowie z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego.
W kategorii szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych udział wzięli uczniowie Gimnazjum nr 3 i Ośrodka Szkolno-Wychowawczego.
              Podczas konkursu uczestnikom towarzyszył sportowe emocje, a nawet pewna dawka adrenaliny oraz miłe słowa zachęcające do rywalizacji ze strony koleżanek i kolegów. Gratuluję wszystkim zwycięzcom !Ale wygrana nie jest najważniejsza, liczy się dobra zabawa i przyjemnie spędzony czas. Podczas tej imprezy czuliśmy się bardzo dobrze i jeszcze raz serdecznie dziękujemy organizatorom za zaproszenie.


Kornelia Mazur
klasa VIa

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...