Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
02-10-2012

W naszym przedszkolu duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem. Dlatego też dzieci z grupy III i IV zaprosiły policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu. Policjanci rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie na drogach, przypominali jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię oraz jak zachować się, gdy zaczepi nas ktoś obcy.


Policjantka przypomniała przedszkolakom o korzyściach noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe. Tematem numer jeden było bezpieczeństwo dzieci na drogach, lecz nie obyło się bez wielu pytań dotyczących codziennej pracy policjanta.
Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się pokazy i ćwiczenia praktyczne, podczas których dzieci poznały najbezpieczniejszy sposób obrony przed groźnym psem. Przedszkolaki z entuzjazmem ćwiczyły pozycję ,,żółwika”. Mogły także obejrzeć odznakę policyjną, kajdanki oraz zapoznać się z pracą technika policyjnego, który pokazał dzieciom tajniki „zbierania odcisków”- każdy maluch dostał na pamiątkę odcisk własnego kciuka. Od dzisiaj z pewnością żaden przedszkolak nie będzie obawiał się spotkania z funkcjonariuszem. Policjant będzie kojarzył się, jako osoba, do której można zwrócić się o pomoc.
 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...