Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
01-10-2012

Wrzesień to miesiąc, w którym wrocławskie wyższe uczelnie zachęcają dzieci i młodzież do pogłębiania swojej wiedzy, poprzez organizowanie Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. W tym roku ta popularnonaukowa impreza odbywała się po raz piętnasty. Tradycyjnie, nie mogło na niej zabraknąć uczniów naszego gimnazjum.

Tym razem aktywnie uczestniczyliśmy w pokazach organizowanych na Wydziale Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego, pod hasłem „Odlotowa chemia”, prowadzonych przez dr Andrzeja Vogta, jego współpracowników i studentów.

Mieliśmy okazję obejrzeć wiele ciekawych doświadczeń, związanych między innymi z fluorescencją, przekazywaniem energii i dowiedzieć się, gdzie takie procesy mają zastosowanie. Poznaliśmy kilka interesujących zjawisk wykorzystywanych w kryminalistyce a także właściwości ciekłego azotu.

Ponadto byliśmy świadkami powstawania węży faraona i innych chemicznych zwierząt oraz eksperymentów pirotechnicznych. Dla starszych uczniów niektóre doświadczenia były powtórzeniem tego, co robili i obserwowali na lekcjach, dla młodszych doskonałym wprowadzeniem w świat chemii.

Na pokazach tych panowała bardzo miła i wesoła atmosfera, dzięki czemu była to nie tylko nauka, ale również wspaniała zabawa.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...