Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
01-10-2012

Dnia 21 września dzieci z grupy V i VI udały się wraz z wychowawcami do Komendy Powiatowej Policji. Tam przywitała ich podkom. Anna Włoszczyk i opowiedziała na czym polega praca policjantów. Celem spotkania było uświadomienie dzieciom, jak unikać zagrożeń i jak zachować się w sytuacjach niebezpiecznych, a przede wszystkim wytworzenie u dzieci przekonania, że policjantowi można ufać, że zawsze mogą na niego liczyć w trudnych dla siebie sytuacjach.

Przedszkolaki miały okazję zobaczyć policyjne korytarze, większość pomieszczeń i wydziałów, w których pracują lubańscy policjanci.
W trakcie opowiadania o swojej pracy policjanci pozwolili dzieciom obejrzeć z bliska przedmioty służące im do pracy. Przedszkolaki najbardziej były zafascynowane radiowozami policyjnymi oraz monitorami na dyżurce. Szczególną atrakcją były także odciski palców.
W podziękowaniu za ciekawe zajęcia przedszkolaki wręczyły pracownikom policji rysunki na temat pracy policjanta. Po wizycie wiele dzieci zadeklarowało, że w przyszłości z pewnością wstąpią w szeregi policyjne.
 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...