Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
27-09-2012

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego zorganizował w 2012 roku II edycję konkursu na uczniowski projekt edukacyjny dotyczący rynku finansowego. Konkurs skierowany był do uczniów szkół gimnazjalnych.

Grupa uczniów klasy III b Gimnazjum nr 1 im. S. Wyspiańskiego w Lubaniu pod opieką nauczycielki matematyki Elżbiety Soi pogłębiła swoją wiedzę o oszczędzaniu i inwestowaniu pieniędzy, wymianie walut, ubezpieczeniach. Uczniowie postanowili pojęcia takie, jak lokata, kredyt, dywidenda, inflacja, polisa przybliżyć rówieśnikom w atrakcyjny sposób. Wykonali internetową książkę pod tytułem "Rzecz o pieniądzu, czyli o czym rozmawiają Twoje kapcie".

Komisja Oceniająca, przyznając za pracę I miejsce, zwróciła w werdykcie uwagę na atrakcyjną szatę graficzną i nowoczesną formę przekazu. Podkreśliła, że ukazanie pojęć związanych z rynkiem finansowym w postaci krótkich form literackich, tworzących przejrzystą i spójną całość, wymagało analizy i bardzo dobrego zrozumienia opisywanych mechanizmów. Pracę zespołu w składzie: Emilia Halwa, Wioleta Matysiak, Patryk Mażul, Tobiasz Pakuła, Łukasz Witków, Karolina Zborowska, Krzysztof Zborowski można zobaczyć pod adresem:

www.knf.gov.pl/dla_rynku/edukacja_cedur/edukacja/konkurs/index.html

Uczniowie i opiekun otrzymali właśnie w nagrodę aparaty fotograficzne z funkcją robienia zdjęć podwodnych.

Warto przypomnieć, że w I edycji tego konkursu uczniowie naszego gimnazjum pod opieką Elżbiety Soi otrzymali również I nagrodę w postaci iPodów za film „Z pamiętnika złotówki”, który można obejrzeć na portalu YouTube.

(http://www.youtube.com/watch?v=Dh-02nMJEw8).

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...