Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
05-07-2012

W Szkole Podstawowej nr 4 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Lubaniu odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2011/2012.
W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: Wiceburmistrz Pan Mariusz Tomiczek, przewodniczący Rady Rodziców Pan Andrzej Juncewicz oraz z-ca przewodniczącego RR Pan Piotr Lewkowski, a także licznie zgromadzeni rodzice uczniów.

Apel prowadziła p. Justyna Wickiel – opiekun Samorządu Uczniowskiego.
Po wprowadzeniu Sztandaru Szkoły i odśpiewaniu hymnu państwowego i szkolnego głos zabrała Pani Dyrektor Joanna Szkudlarek. W swoim przemówieniu dokonała podsumowania roku szkolnego, który jak powiedziała: „był bardzo dobry i ciekawy, obfitował w wiele interesujących wydarzeń”, począwszy od: Inauguracji roku szkolnego 2011/2012 z udziałem przedstawicieli placówek oświatowych poprzez: apel z okazji Święta Edukacji Narodowej, „Koncert talentów dla Polski” z okazji Święta Niepodległości, jasełka i program bożonarodzeniowy, przedstawienie wiosenno – świąteczne połączone z kiermaszem ozdób świątecznych, festyn rodzinny „Bawimy się z pasją” połączony z Festiwalem Projektów 2.0, aż do wspólnego świętowania Dni Lubania (występ uczniów na scenie miejskiej i udział w kolorowym przemarszu ulicami miasta).
Następnie p. Szkudlarek przedstawiła najważniejsze osiągnięcia uczniów SP4 w konkursach przedmiotowych oraz w zawodach sportowych. Było ich bardzo wiele, ale p. dyrektor wymieniła tylko niektóre z nich.
W roku szkolnym 2011/2012 465 uczniów ( z 466 klasyfikowanych) zostało promowanych do następnej klasy. Średnia szkoła wynosi: 4,27. Najwyższą średnią uzyskała klasa Via – 4,72. Uczennice z najwyższą średnią ocen to: Nikola Sierczyńska z kl. Va – 5,8, Agata Suwalska i Wiktoria skrobek z kl.IVc – 5,7. Frekwencja szkoły wynosi 91,5 %, a klasa z najlepszą frekwencją to IIa – 98%.
W dalszej części przemówienia pani dyrektor powiedziała: „Po takiej dawce informacji na temat sukcesów uczniów nikt nie ma wątpliwości, że w roku szkolnym 2011/2012 uczyliśmy się z pasją i z pasją wygrywaliśmy. Za godne reprezentowanie szkoły i promowanie jej w środowisku serdecznie dziękuję uczniom i ich opiekunom (nauczycielom i rodzicom)”.
Zakończenie roku szkolnego to również czas pożegnań, dlatego Pani Dyrektor Joanna Szkudlarek zwróciła się do absolwentów szkoły tymi słowami „Drodzy uczniowie klas szóstych, zamykacie ważny etap w waszym życiu. Ukończenie szkoły podstawowej to dla większości dopiero początek drogi edukacyjnej. Przed wami gimnazjum, szkoły ponadgimnazjalne, matura, studia. Mam nadzieję, że zawsze miło będziecie wspominać szkołę, w której nauczyliście się czytać i pisać. Często prezentowaliście swoje umiejętności podczas konkursów, zawodów sportowych i uroczystości szkolnych. Dążyliście do tego, aby osiągnąć jak najlepsze wyniki na świadectwie. Tym, którym się powiodło – gratulujemy. Uczniom ze słabszymi wynikami życzymy powodzenia w przyszłości.”.
Wyraziła również zadowolenie z wyniku ze sprawdzianu szóstoklasistów, gdyż jest on zdecydowanie wyższy niż w roku ubiegłym.

Pani dyrektor podziękowała także wszystkim nauczycielom – za trud i wysiłek, za poświęcenie i dużo cierpliwości, a rodzicom – za zaangażowanie, pomoc i pracę na rzecz szkoły.
W dalszej części przemówienia p. Szkudlarek podziękowała przewodniczącemu RR panu A. Juncewiczowi za 6-letnią bardzo owocną współpracę, a potem przekazała wszystkim życzenia wakacyjne.
Po przemówieniu pani dyrektor glos zabrali : Pan Tomiczek i Pan Juncewicz, a następnie odbyło się uroczyste wręczenie nagród uczniom, który osiągnęli najlepsze wyniki w nauce i bardzo dobre lub wzorowe zachowanie. Pozostałe nagrody i świadectwa uczniowie otrzymali w klasach z rąk wychowawców. Około godziny 11 wszyscy mogli już cieszyć się wakacjami.
 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...