Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
niedziela, 27 maja 2018, 09:40-18:00

W maju Miasto Lubań oraz M-GKLS "Kwisa" Lubań zaprasza na III Lubański Wyścig MTB oraz III Lubański Wyścig Rowerowy dla Dzieci.

 

III Lubański Wyścig MTB 

Lubański Wyścig MTB to już kolejna trzecia odsłona wyścigu dla amatorów i pasjonatów kolarstwa górskiego, w którym zawodnicy startują indywidualnie i rywalizują nie tylko z pozostałymi kolarzami, ale też z czasem i samym sobą.
Wyścig odbędzie się w niedzielę 27 maja 2018 r. w Lubaniu. Start z pl. 3 Maja i dalej ulicami miasta zawodnicy wjeżdżają  do Lubańskiego Wielkiego Lasu.  Tam zawodnicy ścigają się po leśnych drogach o nawierzchni szutrowej na dystansie ok. 30 km. Na trasie znajdują się  odcinki płaskie, kręte, z długimi i krótkimi podjazdami oraz zjazdami.  Jak co roku trasę staramy się bardziej urozmaicać i dokładać odcinki bardziej wymagające pod względem technicznym jak i sprawnościowym.

III Lubański Wyścig Rowerowy dla Dzieci

Zapraszamy i oczekujemy na dzieci w wieku do 12 roku życia we współuczestnictwie w cyklicznych zawodach sportowych pod nazwą „III Lubański Wyścig Rowerowy dla Dzieci”, który odbędzie się 27 maja 2018 r. w Lubaniu. Zawody dla dzieci będą główną imprezą święta rowerowego, a zarazem trzecim wyścigiem organizowanym w tym dniu. Dzieci będą startowały w kategoriach wiekowych: do 4 lat, 5- 6 lat, 7-8 lat, 9-10 lat, 11-12 lat. Najmłodsze dzieci w kategorii do 4 lat tradycyjnie na rowerkach biegowych i na najkrótszej trasie ok. 100 m. Starsze na rowerach, na trasie okrężnej i na różnych dystansach.

W ramach wpisowego za udział w wyścigu każde dziecko otrzyma medal, dyplom, drobne upominki, a najlepsi zawodnicy zajmujący miejsca na podium, puchary. Uczestnicy będą mieli zapewniony ciepły posiłek , napoje i owoce. Dodatkowo dla pierwszych zapisanych i opłaconych stu pięćdziesięciu zawodników organizator zapewnia koszulki renomowanej firmy z okazjonalnym nadrukiem.

 

Liga Szkółek Kolarskich MTB Zagłębia Miedziowego

Dodatkowo w ramach Lubańskiego Święta Rowerowego raz pierwszy w Lubaniu odbędzie się wyścig dla zawodników zrzeszonych w szkółkach i klubach kolarskich z Dolnego Śląska i nie tylko.

 

Szczegółowe informacje: www.kwisaluban.pl

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...