Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Przedszkole nr 3

Aktualności:

30-11-2017

Pasowanie na Przedszkolaka w PM 3

30 listopada odbyła się wyjątkowa uroczystość „Pasowania na Przedszkolaka”, na którą przybyło wielu gości.„Wesoło witamy wszystkich Was, radośnie śpiewamy – cały czas. Całuski dzisiaj dla Was mamy i wszystkim je damy!”

26-11-2017

Dzień Pluszowego Misia w PM 3

Misie, misiaczki ukochane - są od dzieciństwa wiernymi towarzyszami. Pocieszają, rozbawiają, przeganiają smutki, smuteczki… 24 listopada do przedszkola już od rana dzieci przynosiły swoje ulubione przytulanki.

23-11-2017

Wizyta w Muzeum Regionalnym w Lubaniu

Podczas tej wizyty dzieci dowiedziały się, jakie funkcje spełnia muzeum, w jakim celu człowiek gromadzi i chroni zabytki oraz co to są w ogóle zabytki, dzieła sztuki, eksponaty. Tradycje narodowej kultury i zwyczaje własnego regionu należy poznawać już w najmłodszym wieku.

23-11-2017

W PM 3 „Rodzice czytają… bajeczki”

Już tradycją stało się comiesięczne poznawanie świata przez przedszkolaki, przy pomocy słowa czytanego. Tym razem do pierwszej grupy zawitały - Piotrusia Murczaka – siostrzyczka wraz z mamusią. Dydaktyczne książeczki z serii „Kicia Kocia” umiliły wszystkim poranną porę dnia.

20-11-2017

„Dbamy o zdrowie”

To temat minionego tygodnia w grupie integracyjnej. Podczas zajęć dzieci poznawały wartości odżywcze takich produktów jak warzywa, owoce, produkty mączne, tłuszcze i nabiał.

15-11-2017

Bajki o niesfornych zwierzątkach

W ostatnim czasie gościliśmy w grupie maluszków babcię Julii M., która w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom", przeczytała naszym przedszkolakom wybrane bajki np. "O niemądrej wronie", "O tchórzliwej myszce", czy też "Jak wróbel dzielił ziarno".

15-11-2017

Aby zdrowe zęby mieć, trzeba tylko chcieć!

Zaproponowane przez nauczycieli zajęcia miały na celu zwrócenie uwagi naszych najmłodszych na konieczność dbania o higienę jamy ustnej.

14-11-2017

Czytanie na dywanie w PM 3

W kolejnej odsłonie akcji „ Czytanie na dywanie” naszym gościem był tato Kuby, pan Piotr Bortko.

12-11-2017

Święto Niepodległości

11 listopada 1918 roku był bardzo szczęśliwym dniem dla wszystkich Polaków. Właśnie tego dnia po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Dlatego co roku 11 listopada obchodzimy nasze święto narodowe - Święto Niepodległości.

09-11-2017

Program Edukacji Medialnej " Kino Przedszkole"

W ramach Programu Edukacji Medialnej „ Kino Przedszkole” dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 3 uczestniczyły w ciekawych zajęciach przeprowadzonych w sali kinowej.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...