Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Aktualności

Aktualności:

18-06-2013

"Dni Lubania na rowerze" - bądźcie z nami!

Obawiacie się, że nie podołacie wyzwaniu!? Nie martwcie się! Rajd ma być wycieczką, a nie wyścigiem kolarskim! Przygotowaliśmy kilka postojów regeneracyjnych, na których będzie można odpocząć i pokrzepić się przygotowanym posiłkiem. - zachęcają współorganizatorzy imprezy - MG-LKS-KWISA.

18-06-2013

Zapraszamy na rajd rowerowy!

Obawiacie się, że nie podołacie wyzwaniu!? Nie martwcie się! Rajd ma być wycieczką, a nie wyścigiem kolarskim! Przygotowaliśmy kilka postojów regeneracyjnych, na których będzie można odpocząć i pokrzepić się przygotowanym posiłkiem. - zachęcają współorganizatorzy imprezy - MG-LKS-KWISA.

17-06-2013

Dzieci odkryły zapomniany skarb z Doliny Rzeki Kwisy

W  Muzeum Regionalnym w Lubaniu  w ostatnich trzech tygodniach zostały przeprowadzone zajęcia poświęcone minerałom z okolic Lubania.  Uczestniczyły w nich  dzieci i młodzież z Lubania, Świeradowa Zdroju i Pisarzowic.

14-06-2013

Ogólnopolski Konkurs Piosenki z Tuwimem

Fundacja Młodzi Artyści ma zaszczyt zaprosić do Ogólnopolskiego Konkursu Piosenka z Tuwimem. Szukamy młodych, zdolnych ludzi piszących teksty do piosenek. Te najlepsze inspirowane twórczością Juliana Tuwima, zdobędą nagrody i zostaną wydane na płycie.

14-06-2013

Turniej Piłki Nożnej, kibicowanie, rekreacja

Sobotę 29 czerwca warto będzie spędzić na lubańskim stadionie. Na świętujących lubanian czekać będzie sportowy festyn, miasteczko rekreacyjne, występy zespołów Miejskiego Domu Kultury i pokaz ZUMBY. Główna atrakcja dnia to turniej piłki nożnej służb mundurowych. Kibicować będzie można drużynom policjantów, strażaków, strażników granicznych i służb więziennych.

14-06-2013

Ogólnopolski Szosowy Wyścig Kolarski "O GRAND PRIX LUBANIA"

W ramach Dni Sportu odbędzie się OGÓLNOPOLSKI SZOSOWY WYŚCIG KOLARSKI „O GRAND PRIX LUBANIA” organizowany przez Klub Kolarski KWISA. Jest to etap 47 Małego Wyścigu Pokoju.

14-06-2013

Maraton rodzinnych festynów

Festyny, pikniki, imprezy plenerowe – to najlepszy sposób na rodzinne spędzenie wolnego czasu. W jednym miejscu trochę ruchu i rekreacji, trochę kultury, trochę biesiadowania i typowe letnie atrakcje dla małych i dużych.

Program Dni Lubania obfituje w takie okazje do zabawy, począwszy od Dnia Rodziny, który odbędzie się 23 czerwca w sobotę na Rynku.

14-06-2013

Dotknij i posmakuj historii!

Poznawanie historii może być dobrą zabawą – ta idea przyświeca Dniom Historii. Obejrzenie plenerowej inscenizacji, wzięcie udziału w zabawie wymyślonej przed wiekami, rozszyfrowanie zagadek podczas podchodów, zwiedzenie zrekonstruowanych kiermaszów rzemieślników - wszystko to może być niezapomnianą lekcją historii, ale też niebanalnym sposobem na wypoczynek.

14-06-2013

LAWA 2013

Tradycją obchodów naszego miejskiego święta są koncerty w malowniczo położonym lubańskim amfiteatrze. LAWA podgrzewa atmosferę na wygasłym wulkanie do czerwoności. W tym roku Dzień Kultury – LAWA zbiega się z końcem roku szkolnego i inauguruje wakacje.

14-06-2013

"O skutecznym rad sposobie w XVI w." - przedstawienie historyczne

Mocnym punktem lubańskich Dni Historii otwierających święto naszego miasta będzie inscenizacja historyczna w wykonaniu lubańskich grup teatralnych w tym „Teatru dziewiątka” „Promotora” i „Okularu”. W  sobotę 22 czerwca o godzinie 15.00 w Rynku nasi aktorzy amatorzy wcielą się w rolę lubańskich rajców i przedstawią wybory burmistrza z początków XVI wieku. Przedstawienie powstało w oparciu o umocowaną w realiach historycznych sztukę, napisaną przez Grzegorza Żaka na podstawie materiałów źródłowych pozyskanych w lubańskim archiwum. W jego wizji lubańscy rajcy z okresu renesansu mają nie mniej powodów do zmartwień niż nasi współcześni politycy i samorządowcy.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...