Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Przedszkola

Aktualności:

05-06-2013

Wystawa zwierząt

            W Przedszkolu nr 5 w Lubaniu bardzo lubimy dzieciom sprawiać  radość i dlatego w maju w ramach realizacji programu " Kubusiowi przyjaciele natury" zorganizowaliśmy wystawę zwierząt hodowlanych pt: " Mój pupil". Celem było kształcenie u dzieci pozytywnego stosunku do zwierząt, poznanie hodowli i opieki nad nimi, oraz możliwość bliższego zaobserwowania życia zwierząt w różnych środowiskach. Dzieci przyniosły z domów swoich ulubieńców, a były to chomiki, świnki morskie, królik, ryby, oraz żaby i kijanka, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Wizycie zwierząt towarzyszyło wiele emocji, każde każde dziecko chciałoby mieć w domu zwierzątko. Wystawa sprawiła dzieciom ogromną radość. Największym zainteresowaniem była skóra pająka ptasznika.

05-06-2013

Dzień sportu w PM nr 5

                                  Przedszkolaki z lubańskiego PM nr 5 świętowały Dzień Dziecka, który połączony był z Dniem Sportu. Wszystkie przedszkolaki w strojach sportowych zebrały się na placu przedszkolnym, gdzie wspólnie złożono przysięgę sportowca. Następnie przystąpiono ćwiczeń. Były różne konkurencje sportowe z elementem skoku, rzutu, celowania, wspinania, itp. Sportowa olimpiada zakończyła się wręczeniem medali dla wszystkich przedszkolaków.  Dzieci świetnie pokonywały przeszkody, nawet maluchy. Udział w zabawie sportowej dało dużo satysfakcji.

04-06-2013

Wizyta w Straży Pożarnej

      Jednym z celów podstawy programowej jest wdrażanie dzieci do przestrzegania zasad bezpieczeństwa. Dziecko kończące edukacje przedszkolną powinno wiedzieć jak zachować się w sytuacjach niebezpiecznych i do kogo zwrócić się o pomoc. Dlatego wybraliśmy się z wizytą do Straży Pożarnej w Lubaniu.

02-06-2013

Odwiedzamy lubańskie wodociągi

                          Dzieci z gr. VII PM nr 5 w Lubaniu zwiedziły lubańskie wodociągi. Wycieczka zorganizowana  została w ramach realizacji programu "Kubusiowi przyjaciele natury" oraz poznajemy pracę rodziców.

02-06-2013

Skarby ziemi

                      Dnia 16 maja 2013r. starszaki z gr. VII PM nr 5 w Lubaniu uczestniczyły w wycieczce do sztolni uranu w Kowarach. Dzieci zapoznały się z ciężką i niebezpieczną pracą górników oraz skarbami jakie daje Ziemia.

02-06-2013

Jestem muzykantem konszabelantem...

                                    Dzieci z gr. V, VI, VII z PM nr 5 w Lubaniu uczestniczyły w koncercie przygotowanym przez Szkołę Muzyczną w Lubaniu.

01-06-2013

MAMO, TATO KOCHAM WAS!

W ostatnich dniach maja dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 3 gościły swoich rodziców, aby uczcić Dzień Matki i Ojca.

26-05-2013

Konkurs plastyczny pt. ,, Mój Anioł” rozstrzygnięty!

Organizatorem konkursu było Ognisko Wychowawcze dla Dziewcząt im. Świętej Jadwigi w Lubaniu. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań różnorodnymi technikami plastycznymi, rozbudzanie fantazji i wyobraźni twórczej. Trzeba przyznać, że inwencji twórczej naszym przedszkolakom nie brakowało. ,,Anioły” powstały podczas zajęć kółka plastycznego w grupie pięciolatków i zauroczyły dzieci i personel przedszkola – jury z pewnością także przypadły do gustu, gdyż nagrodziło aż trzy prace naszych wychowanków.

26-05-2013

Kocham Mamę - Kocham Tatę!

Wszyscy pamiętamy, że dziś Święto Mamy, mali oraz duzi - dadzą mamie buzi, dadzą mamie kwiatki, bo dziś jest Dzień Matki.....

23-05-2013

Co można zrobić, aby bronić naszej planety?

Co można zrobić, aby bronić naszej planety? Doskonale to wiedzą dzieci z P.M. nr 1 w Lubaniu., dlatego segregują odpady przez cały rok, dbają o swoje najbliższe otoczenie, ale także przypominają o tym swoim rodzicom, czy kolegom z podwórka.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...