Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Przedszkola

Aktualności:

09-07-2013

Dom pachnący chlebem

Jak robi się chleb?
Dzieża, mąka, woda, zakwas. Może coś jeszcze? Wymieszać od prawa do lewa, z dołu do góry. Żeby ciasto nie uciekło musimy pocmokać albo przykryć męskim nakryciem głowy. Jak chleb jest już w piecu trzeba podrzucić łopatę…

04-07-2013

POŻEGNANIE 6-LATKÓW

Ostatni tydzień obfitował w wiele uroczystości związanych z zakończeniem roku szkolnego.
Ze swoimi macierzystymi placówkami żegnali się absolwenci szkół podstawowych, gimnazjów oraz najstarsza młodzież . Warto w tym miejscu przypomnieć, że przed bardzo ważnym etapem swojej edukacyjnej drogi stanęli również absolwenci przedszkoli .

01-07-2013

Sukcesem zakończyła się wielka akcja zbiórki płyt CD / DVD !

Każda bezużyteczna płyta to problem dla środowiska, gdyż rozkłada się około1000 lat. Dzięki zaangażowaniu w akcję rodziców naszych przedszkolaków zebraliśmy około 4 tyś. sztuk - aż dwa pełne kartony płyt! W zamian otrzymaliśmy bezpłatnie dwie kolekcje filmów edukacyjnych: ,,Było sobie życie” i ,,Był sobie Kosmos”. W przyszłym roku z pewnością przyłączymy się ponownie do akcji Klubu Obrońców Planety. Dziękujemy wszystkim za udział w zbiórce.

30-06-2013

,,Od kijanki do żabki” … czyli kilka słów o naszych obserwacjach przyrodniczych.

Impulsem do prowadzenia obserwacji rozwoju żaby stał się wyjazd na warsztaty glino lepienia do Radogoszczy, gdzie w pobliskim stawie dzieci wypatrzyły kijanki. Oczywiście wzbudziły one sensację wśród ciekawskich przedszkolaków. Większość po raz pierwszy widziała je na oczy, dla niektórych były to zwyczajne małe rybki. Kijanki? Żabki? Zabraliśmy więc kijanki do przedszkola, umieściliśmy w szklanej kuli w kąciku przyrodniczym i codziennie obserwowaliśmy.

27-06-2013

CZYTANIE DZIECIOM - NAJLEPSZA INWESTYCJA

Za nami XII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „Czytanie dzieciom – najlepsza inwestycja”.
Sukces tego przedsięwzięcia w „Słonecznym” Przedszkolu Niepublicznym Nr 1 po raz kolejny pokazał, jak wielka jest w dzieciach potrzeba kontaktu z literaturą, a rodzicom i wychowawcom przypomniał, że czytanie jest inwestycją w przyszłość naszych dzieci, kapitałem, z którego będą korzystać przez całe życie.

26-06-2013

Pożegnanie przedszkola

„ Tak w przedszkolu było miło,tyle czasu się tu było...    Dziś żegnamy swe przedszkole, bo czas myśleć już o szkole..."

23-06-2013

Spotkanie z ratownikami medycznymi.

Dzięki uprzejmości ratowników medycznych mogliśmy przy okazji organizowanych na boisku SP nr 4 igrzysk sportowych zobaczyć prawdziwy ambulans. Była to wspaniała okazja do utrwalenia numerów alarmowych i zachowań w sytuacji kiedy naszym bliskim dzieje się ,,coś” złego, a w pobliżu nie ma dorosłych. Przedszkolaki z grupy III i IV z uwagą słuchały pracowników pogotowia ratunkowego, chętnie rozmawiały i zalewały ratowników lawiną przeróżnych pytań. Dzieci poznały wyposażenie ambulansu i oczywiście nie było takiego przedszkolaka, który nie chciał wejść do środka.
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          M. K.
 

23-06-2013

Certyfikat "Kubusiowi przyjaciele natury"

,,Dzień Kubusiowych Przyjaciół Natury” zakończył działania ogólnopolskiego programu przyrodniczo-ekologicznego ,,Kubusiowi Przyjaciele Natury”. Z dumą informujemy, że nasze przedszkole uzyskało prawo do posługiwania się certyfikatem ,,Kubusiowych Przyjaciół Natury”. Koordynatorkami programu w tej edycji były p. Kasia i p. Marzena, które na bieżąco dokumentowały realizację zadań na terenie placówki.

19-06-2013

Przedszkolaki w gospodarstwie agroturystycznym

12.VI .2013r.przedszkolaki wyruszyły na wycieczkę autokarową. To było wielkie przeżycie - wyjechać bez mamy i taty. W drodze na farmę "Na rozdrożu" oglądaliśmy i podziwialiśmy piękno naszego miasta i okolicy.       

18-06-2013

Przedszkolaki z PM 3 poznają właściwości wody.

Jednym z ostatnich działań w ramach ,,Kubusiowych Przyjaciół Natury” było zorganizowanie DNIA WODY. Dzieci z grup IV, V i VI przyszły do przedszkola ubrane na niebiesko, uśmiechnięte i pełne entuzjazmu. Przypomnieliśmy sobie właściwości wody oraz jej obieg w przyrodzie.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...