Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Przedszkola

Aktualności:

11-04-2013

Przedszkole Niepubliczne nr 1 w projekcie unijnym

„Jutro idę do szkoły - program edukacji przedszkolnej”.

Przedszkole Niepubliczne Nr 1 w Lubaniu zakwalifikowane do projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Rekrutacja przedszkoli do udziału w projekcie „Jutro idę do szkoły - program edukacji przedszkolnej”, którego jedną z autorek jest nauczycielka naszego przedszkola Dorota Rąpała - odbyła się 14-15 lutego 2013 r. Spośród 94 zgłoszonych placówek komisja rekrutacyjna, zgodnie z kryteriami uczestnictwa, dokonała kwalifikacji i ostatecznie zakwalifikowała 20 przedszkoli / oddziałów przedszkolnych - z terenu Dolnego Śląska. Wśród szczęśliwej dwudziestki znalazło się nasze przedszkole.

10-04-2013

Wyjazd przedszkolaków z PM nr 3 do TEATRU

Wycieczki kształcą, pobudzają do aktywności i sprzyjają rozwijaniu zdolności poznawczych. Ojczyzna to nie tylko pola, łąki, lasy, jeziora, rzeki, ale też to, co tworzą ludzie, którzy w tym otoczeniu żyją i pracują.
Dlatego w czwartek 04 kwietnia dzieci z grupy III i IV z Przedszkola Miejskiego Nr 3 w Lubaniu pojechały na wycieczkę do teatru im. C. K. Norwida w Jeleniej Górze, na spektakl pt. „Przygody Rozbójnika Rumcajsa”.
Dziękujemy Panu Władysławowi Gojżewskiemu, właścicielowi firmy przewozowej za udostępnienie autokaru.
 

05-04-2013

Wyjazd do teatru

w dniu 4.04. dzieci 5 i 6-letnie miały okazję gościć w Teatrze w Jeleniej Górze, a przy okazji obejrzeć musical pt. "Przygody Rozbójnika Rumcajsa" Ernesta Brylla.

04-04-2013

"Kozucha Kłamczucha"

"Kłamstwo moje dzieci drogie, choć się zdaje, że malutkie- może czasem bardzo zranić, a to przecież jest okrutne." Nasze dzielne stażystki ( p.Ewa i p.Arleta) wraz ze swoimi opiekunkami ( p.Elą i p.Beatą ) - przygotowały dla dzieci wspaniałe przedstawienie na motywach bajki Janiny Porazińskiej "Kozucha Kłamczucha". Było wesoło i profesjonalnie. P.S. W roli słoneczka gościnnie wystąpił p.Janusz :-)

02-04-2013

Wielkanocne zajęcia w Przedszkolu Miejskim nr 3 w Lubaniu

W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi postanowiliśmy zorganizować zajęcia otwarte w formie warsztatów, z udziałem rodziców dzieci (4-5-letnich) z gr. III. Zajęcia odbyły się 27 marca 2013 r.

02-04-2013

Witaminki, witaminki – w PM nr 3 dzieci z gr. III przygotowały sałatkę jarzynową

Z myślą o  witaminkach, postanowiliśmy wspólnie wybrać się do marketu, zakupić produkty i przyrządzić pyszną sałatkę jarzynową.

29-03-2013

Przedszkolaki z PM nr 3 żegnały zimę

Pożegnanie zimy i powitanie wiosny należy do tradycji ludowych podtrzymywanych w naszym przedszkolu. W tym roku Pani zima jest niezwykle uparta i nie chce od nas odejść - straszy wiosnę śniegiem i mrozem. Stęsknione ciepła i słońca przedszkolaki z wielkim zapałem wykonały kukły Marzanny – symbolizujące odchodzącą zimę i skandując głośno „Marzanno, Marzanno słomiana panno, idź gdzie pieprz rośnie zrób miejsce wiośnie!” próbowały przepędzić zimę.

28-03-2013

"Zajączek"

Dzień 27marca 2013r. obfitował w Przedszkolu Miejskim nr 1 w mnóstwo niespodzianek. Jedną z nich było przedstawienie, które  personel przedszkola przygotował dla swoich Milusińskich pt. Wielkanocna Przygoda Zajączka.

Z powodu ciągle jeszcze panującej zimy, Wielkanocny Zajączek nie przybył do nas osobiście, lecz zostawił dzieciom ukryte w ogrodzie przedszkolnym w śniegu niespodzianki. Dzieci z przyjemnością udały się na ich poszukiwanie.

27-03-2013

Przygotowania do Świąt Wielkanocnych

Dzieci z naszego przedszkola  zaczęły swoje przygotowania do Świąt Wielkanocnych od przygotowania  palemek wielkanocnych. 
 

27-03-2013

Konkurs plastyczny "Pomagamy leśnym zwierzętom przetrwać zimę" rozstrzygnięty!

Dnia 25. 03. 2013 r. gościliśmy w przedszkolu Przewodniczącego Koła Łowieckiego
„GWIZD” w Leśnej, pana Kazimierza Kucharskiego. Celem wizyty było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. „Pomagamy leśnym zwierzętom przetrwać zimę”.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...