Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Aktualności

Aktualności:

13-03-2013

Dni Otwarte w SP4

Serdecznie zapraszamy na Dni  Otwarte w Szkole Podstawowej nr 4 w Lubaniu.

13-03-2013

Gimnazjaliści z 1 pamiętali...

1 marca uczniowie Gimnazjum nr 1 im. Stanisława Wyspiańskiego w Lubaniu aktywnie uczestniczyli w miejskich obchodach z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

10-03-2013

Spacerkiem po Lubaniu

W taki właśnie sposób starszaki z P.M.Nr 1 poznają swoje miasto.Dzięki tym spacerom, oraz zajęciom edukacyjnym na temat naszego regionu dzieci poznały już wiele ważnych i pięknych zabytków naszego miasta,np.Ratusz Miejski, zabytkowe kościoły, Basztę Bracką, którą dzięki uprzejmości Łużyckiego Centrum Kultury mogliśmy zwiedzić i wysłuchać jej ciekawej historii. Poza tym bardzo często spacerujemy po „Parku na Kamiennej Górze” doceniając jego walory przyrodnicze i krajobrazowe.

Na pewno na tym nie poprzestaniemy, bo wiosna przed nami, więc mamy zamiar kontynuować nasze spacerki coraz częściej i dzięki nim odkrywać piękno naszego miasta.

 

07-03-2013

Odkrywamy tajemnice Kamiennej Góry…

            Dnia 4 marca gościliśmy w naszej szkole pana Janusza Kulczyckiego – pasjonata historii regionu, prezesa Towarzystwa Miłośników Łużyc Górnych. Nasz gość opowiedział nam o pracach badawczych prowadzonych na Kamiennej Górze, podczas których udało się dotrzeć do jednego z tuneli wydrążonych w pierwszej połowie XX wieku.

05-03-2013

Zagraliśmy „Balladynę”- było wesoło…

        25 lutego 2013 roku w naszej klasie na lekcji języka polskiego obejrzałam przedstawioną na wiele sposobów inscenizację fragmentu dramatu Juliusza Słowackiego pt. „Balladyna”.

04-03-2013

CZY ŚNIEG JEST CZYSTY?

Czy śnieg jest czysty? W grupie najmłodszej w Przedszkolu Miejskim nr 3 dzieci przeprowadzały doświadczenia ze śniegiem.

01-03-2013

Mistrzostwa Dolnego Śląska w Sudoku - eliminacje

Otwarte Mistrzostwa Dolnego Śląska w Sudoku zostały zorganizowane w 2012 roku po raz pierwszy w trybie pilotażowym. Do eliminacji zgłosiło się ponad 100 szkół i wystartowało w nich ponad 4000 uczniów.

27-02-2013

Koncert grupy Los Amigos

22 lutego odbył się w przedszkolu  kolejny koncert muzyczny Tym razem pt." Muzyka słonecznego Meksyku".Odwiedzili nas goście z Meksyku grupa Los Amigos.(skrzypce, gitara , bajon).

27-02-2013

"ELEKTRYCZNY REWIZOR"

19 lutego 2013r uczniowie Gimnazjum nr 1 kolejny raz uczestniczyli w wykładzie z fizyki na Uniwersytecie Wrocławskim. Tym razem tematem zajęć był prąd elektryczny i jego znaczenie w życiu. Najpierw uczniowie mieli okazję poznać kilka faktów historycznych związanych z rozwojem elektryczności, a także uczonych, którzy najbardziej przyczynili się do jej rozwoju.

26-02-2013

„Przez okular lornetki”

Przemysław Kukiełka z Gimnazjum nr 1 im. Stanisława Wyspiańskiego w Lubaniu brał udział w konkursie plastycznym pt. „ Cztery pory roku w lesie” organizowanym przez Leśny Kompleks Promocyjny „Sudety Zachodnie”.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...