Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Przedszkola

Aktualności:

02-04-2013

Wielkanocne zajęcia w Przedszkolu Miejskim nr 3 w Lubaniu

W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi postanowiliśmy zorganizować zajęcia otwarte w formie warsztatów, z udziałem rodziców dzieci (4-5-letnich) z gr. III. Zajęcia odbyły się 27 marca 2013 r.

02-04-2013

Witaminki, witaminki – w PM nr 3 dzieci z gr. III przygotowały sałatkę jarzynową

Z myślą o  witaminkach, postanowiliśmy wspólnie wybrać się do marketu, zakupić produkty i przyrządzić pyszną sałatkę jarzynową.

29-03-2013

Przedszkolaki z PM nr 3 żegnały zimę

Pożegnanie zimy i powitanie wiosny należy do tradycji ludowych podtrzymywanych w naszym przedszkolu. W tym roku Pani zima jest niezwykle uparta i nie chce od nas odejść - straszy wiosnę śniegiem i mrozem. Stęsknione ciepła i słońca przedszkolaki z wielkim zapałem wykonały kukły Marzanny – symbolizujące odchodzącą zimę i skandując głośno „Marzanno, Marzanno słomiana panno, idź gdzie pieprz rośnie zrób miejsce wiośnie!” próbowały przepędzić zimę.

28-03-2013

"Zajączek"

Dzień 27marca 2013r. obfitował w Przedszkolu Miejskim nr 1 w mnóstwo niespodzianek. Jedną z nich było przedstawienie, które  personel przedszkola przygotował dla swoich Milusińskich pt. Wielkanocna Przygoda Zajączka.

Z powodu ciągle jeszcze panującej zimy, Wielkanocny Zajączek nie przybył do nas osobiście, lecz zostawił dzieciom ukryte w ogrodzie przedszkolnym w śniegu niespodzianki. Dzieci z przyjemnością udały się na ich poszukiwanie.

27-03-2013

Przygotowania do Świąt Wielkanocnych

Dzieci z naszego przedszkola  zaczęły swoje przygotowania do Świąt Wielkanocnych od przygotowania  palemek wielkanocnych. 
 

27-03-2013

Konkurs plastyczny "Pomagamy leśnym zwierzętom przetrwać zimę" rozstrzygnięty!

Dnia 25. 03. 2013 r. gościliśmy w przedszkolu Przewodniczącego Koła Łowieckiego
„GWIZD” w Leśnej, pana Kazimierza Kucharskiego. Celem wizyty było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. „Pomagamy leśnym zwierzętom przetrwać zimę”.

25-03-2013

"Góra grosza"

Na przełomie grudnia i stycznia tego roku po raz kolejny przeprowadziliśmy akcję "Góra grosza" wspomagającą rodzinne domy dziecka. Zbiórka grosików cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród rodziców, dzieci i pracowników przedszkola.Okazało się, że co roku zbieramy więcej.Wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji bardzo dziękujemy. Zebrana kwota została przekazana Fundacji "Nasz Dom". Jako potwierdzenie wzięcia udziału w tak szlachetnej akcji - jest dyplom, który otrzymaliśmy .

25-03-2013

"Naplotkowała sosna, że już się zbliża wiosna...."

Na przyjście nowej pory roku - Wiosny- przedszkolaki przygotowywały się przez kilka dni. Uczyły się piosenek, wierszy, wykonywały opaski na głowę, ubierały Marzannę.

24-03-2013

Hej, wiosenko miła, czyżbyś się zgubiła?

                                        Corocznym zwyczajem 21 marca dzieci z PM nr 5 w Lubaniu powitały wiosnę.

20-03-2013

Zaproszenie na zajęcia otwarte

Dnia 27. 03 .2013 r. (środa) o godz. 9.00 w Przedszkolu Miejskim nr 3 odbędą się zajęcia otwarte dla rodziców 
i dzieci z gr. III.
Chętnych rodziców serdecznie zapraszamy.

 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...