Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Aktualności

Aktualności:

09-07-2014

Starszaki pożegnały przedszkole

„ Już się kończy roczek cały, już wakacje nam zostały.
Będzie nam się wciąż tęskniło, bo w przedszkolu było miło.
Choć przedszkole pożegnamy, jednak go w pamięci mamy.
Bo tu były miłe chwile i zabawek było tyle…….”

08-07-2014

PRZEDSZKOLAKI Z NP1 NA DNIACH LUBANIA

      Dni Lubania obfitowały w wiele atrakcji więc nie mogło i nas tam zabraknąć. Nasze przedszkolaki uświetniły Dzień Aktywnej Rodziny, gdzie na rozstawionej   scenie bawiły swoimy występami rodziców, bliskich i  przybyłych w tym dniu do rynku mieszkańców . Za otrzymane brawa i słowa uznania - dziękujemy.

07-07-2014

"ZIELONA NOC" W NP1

        Tradycją naszego przedszkola jest, że dzieci odchodzące do szkoły - spedzają noc w przedszkolu. Tak było i w tym roku .Podczas tej cudownej nocy na dzieci czekało wiele przygód - od pikniku na trawie, poprzez pidżamowe party po tajemnicze poszukiwanie zaginionego klucza i kwiatu paproci. Zabawa jak zwykle była wspaniała.Mamy nadzieję, że to nocne spotkanie będzie jednym z tych, które zostanie w pamięci na długie, długie lata.

06-07-2014

Wycieczka do Pławnej

    Dnia 25 czerwca 2014 r. dzieci z grupy II i III wzięły udział w wycieczce do Pławnej. Przedszkolaki zwiedziły Gród Rycerski, w którym miały okazję poznać tajniki kowalstwa,wysłuchania karkonoskich legend zobrazowanych za pomocą kukieł poruszanych przez aktora. Dużą atrakcją dla dzieci był udział w łucznictwie. Na zakończenie wycieczki dzieci obejrzały najnowszy eksponat artysty Arkę Noego. 

06-07-2014

Wycieczka do Radogoszczy

      Dzieci z grupy VI z PM nr 5 w Lubaniu wybrały się   na wycieczkę autokarową do pracowni ceramicznej w Radogoszczy. 

  Przedszkolaki wzięły udział w warsztatach twórczych - poznały sposób wytwarzania wyrobów glinianych, samodzielnie lepiły przedmioty z gliny. Po wytężonej pracy na dzieci czekało ognisko z kiełbaskami i napoje. Dzieci pełne wrażeń wróciły zadowolone do przedszkola.

 

02-07-2014

Jedynka wita wakacje!

Od rana świeciło piękne słońce. Wszyscy odświętnie ubrani, tym razem nie w klasach, ale na szkolnym boisku, oczekiwali upragnionych od 10 miesięcy słów: „Witajcie wakacje!”. Zanim pani dyrektor wypowiedziała te słowa, odbyła się oficjalna uroczystość zakończenia roku szkolnego 2013/2014.

02-07-2014

Zdobyliśmy kolejny certyfikat!

W listopadzie 2013 r. uczniowie SP 1 w Lubaniu przystąpili do Ogólnopolskiej Akcji Ministra Edukacji Narodowej „Ćwiczyć każdy może” organizowanej w ramach Roku „Szkoły w Ruchu”.

02-07-2014

PIŁKARSKIE MISTRZOSTWA W GIM 1

Samorząd Uczniowski Gimnazjum nr 1 im. St. Wyspiańskiego w Lubaniu, od 12 do 18 czerwca przeprowadził rozgrywki w piłce nożnej o Puchar Samorządu. Zgłoszone drużyny regularnie stawały przeciwko sobie, by w atmosferze fair play walczyć o tytuł najlepszej drużyny.

01-07-2014

Fundacja im. Jerzego Szmajdzińskiego przyznała stypendia dla lubańskich gimnazjalistów

Uczniowie lubańskich gimnazjów otrzymają w roku szkolnym 2014/2015 stypendia naukowe od Fundacji im. Jerzego Szmajdzińskiego. Pomoc stypendialna za dobre wyniki w nauce przyznana została staraniem burmistrza Arkadiusza Słowińskiego oraz prezesa ZGiUK Michała Turkiewicza. Uczniowie otrzymują od fundacji stypendia w wysokości 1000,00 złotych, które przeznaczyć mogą na niezbędnie potrzebne im pomoce naukowe.

29-06-2014

Bal Gimnazjalny u Wyspiańskiego

24.06.14r. dla uczniów klas trzecich Gimnazjum nr 1 im. Stanisława Wyspiańskiego był dniem szczególnym, wyczekiwanym od dłuższego czasu. Od rana w szkole panowało duże poruszenie, ponieważ trwały przygotowania do Balu Gimnazjalnego, który rozpoczął się o godz.17, pięknym polonezem w wykonaniu  trzecioklasistów.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...