Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Aktualności

Aktualności:

13-12-2013

Jesteśmy różni, ale równi

Z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka 11 grudnia Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej nr 1 zapoznał się z Powszechną Deklaracją Praw Człowieka oraz przygotował krótką prezentację w klasach pod hasłem „Jesteśmy różni ale równi”. Uczniowie przypomnieli sobie sylwetki sławnych osób walczących o prawa człowieka w różnych krajach świata.

12-12-2013

Jedynka pachnąca piernikami

Koniec listopada w Jedynce to czas pieczenia pierników. Już drugi rok z rzędu, uczniowie przynoszą własnoręcznie lub rodzinnie upieczone i świąteczne udekorowane pierniki.

12-12-2013

Jedynkowe Mikołajki

No i wreszcie przyszedł!
Cały rok czekaliśmy, pisaliśmy listy i tęskniliśmy za jego siwą brodą, a może za tym wielkim workiem z prezentami?!

11-12-2013

Potyczki z matematyką

Po kilku latach przerwy uczniowie Gimnazjum nr 1 im. St. Wyspiańskieg w Lubaniu zainteresowani matematyką biorą udział Dolnośląskich Meczach Matematycznych. Jest to już XIII edycja tych rozgrywek organizowana przez Fundację Matematyków Wrocławskich. 

11-12-2013

IV Szkolny Przegląd Talentów w Gimnazjum nr 1

Tegoroczny Szkolny Przegląd Talentów to już czwarta tego typu impreza organizowana  w Gimnazjum nr 1. W ubiegłych latach uczniowie naszej szkoły prezentowali swe liczne talenty w kategoriach takich jak: śpiew, taniec, fotografika, malarstwo czy też gra na różnych instrumentach.

11-12-2013

SP 4- Podziękowania

      Grudzień to szczególny miesiąc, czas podsumowań i refleksji. W mikołajkowy poranek przedstawiciele naszego Samorządu Uczniowskiego w raz z opiekunką udały się do ZGiUK   Lubań, gdzie na ręce Dyrektora ds. Ekonomicznych  Pani Edyty Dziechciarz założyły podziękowania za okazaną pomoc.

10-12-2013

Uczeń z Gimnazjum nr 1 finalistą zDolnego Ślązaka

Uczeń Gimnazjum nr 1 im. St. Wyspiańskiego w Lubaniu Kamil Zygarowicz został laureatem etapu powiatowego Konkursu Zdolny Ślązak Gimnazjalista w części przyrodniczej. Wykazał się ponad przeciętną wiedzą z chemii, biologii i geografii, i zakwalifikował się do etapu finałowego, który odbędzie się we Wrocławiu.

09-12-2013

Wyróżnienie i nagrody w konkursie ekologicznym

20.11.2013 r. w sali lubańskiego Ratusza odbyło się wręczenie nagród w konkursie ekologicznym "Rady na odpady" organizowanym przez RCEE w Lubaniu. Pani Agnieszka Wierzbicka - kierownik RCEE w naszym mieście przywitała zebranych gości, fundatorów  nagród i uczestników konkursu - i podsumowała roczną pracę.

09-12-2013

„Mikołaj Święty daje nam prezenty...”

Jak co roku 6 grudnia nasze przedszkole odwiedził Święty Mikołaj.

09-12-2013

„Spanko – czuwanko” w PM nr 3

,,Mikołaj to taki święty, co dzieciom przynosi prezenty.
Przychodzi do nas nocą, gdy na niebie gwiazdki migoczą.
Ma brodę siwą i wąs kręcony,
Gruby brzuszek i płaszczyk czerwony”.


W tym roku starszaki z PM nr 3 postanowiły zaskoczyć Świętego Mikołaja i poczekać na niego w przedszkolu. Zaopatrzeni w śpiwory i wyśmienite humory przyszły wieczorem do przedszkola, gdzie czekała na nie straszna wiadomość… otóż okazało się, że złe wiedźmy uwięziły Mikołaja i ani prezentów ani świąt nie będzie… chyba, że właśnie im uda się zdjąć złe zaklęcia poprzez wykonanie wielu zadań.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...