Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Aktualności

Aktualności:

24-02-2014

luban.pl w liczbach

Od kilku lat w Lubaniu trwa internetowa rewolucja, coraz więcej osób surfuje po Sieci, wyszukując informacje związane z miejscem, w którym żyje. O ile sąsiedzi, jak Bolesławiec i Zgorzelec, walkę o wpływy w Sieci przeżyli jeszcze w 2005 czy 2006 roku, o tyle Lubań obudził się nieco później. Dobrym przykładem zmian w lubańskim Internecie są zmiany na oficjalnej stronie miasta. W ubiegłym roku znów sporo się tu działo.

24-02-2014

Bezpłatne szkolenie komputerowe dla osób niepełnosprawnych

Stowarzyszenie Wsparcie Zrównoważonego Rozwoju „Barka” informuje o bezpłatnym kompleksowym szkoleniu komputerowym dla osób niepełnosprawnych w wieku 18-64 lat.

21-02-2014

Nie masz pracy? TERAZ TY!

Zapraszamy osoby poszukujące zatrudnienia do udziału w bezpłatnym projekcie. 

20-02-2014

Nowy wideoinformator

Zapraszamy do oglądania nowego wideoinformatora! Tym razem w kronice wydarzeń naszego miasta:

  • pisarka Kasia Bulicz - Kasprzak odwiedza swoje miasto
  • zmiana w OSS SG
  • operetkowy koncert "Zaśpiewajmy o miłości"

 

 

20-02-2014

Wywóz odpadów wielkogabarytowych

UWAGA MIESZKAŃCY !!!

W ramach wystawki będą zabierane wyłącznie odpady gabarytowe, czyli meble i sprzęt gospodarstwa domowego umieszczone w ustawionych na placach, skwerach i ulicach miasta kontenerach. Wywóz gabarytów odbędzie się wg następującego harmonogramu:

20-02-2014

Nie masz pracy? TERAZ TY!

Zapraszamy osoby poszukujące zatrudnienia do udziału w bezpłatnym projekcie.

19-02-2014

Twój dowód osobisty mógł stracić ważność – sprawdź to!

Przypominamy o 10-letnim okresie ważności dowodów osobistych wydanych osobom pomiędzy 18 a 65 rokiem życia. W 2014 roku tracą ważność dowody osobiste wydane w 2004 r. oraz dowody osobiste wydane osobom małoletnim w 2009 r.Zachęcamy do sprawdzenia terminu ważności dowodu osobistego i dopełnienia obowiązku wymiany dokumentu w przypadku upływu tego terminu.

18-02-2014

Dlaczego Śródmieście?

Od grudnia w Lubaniu realizujemy Program Rewitalizacji Społecznej Śródmieścia Miasta Lubań. Ta długa nazwa w praktyce oznacza, że w roku 2014 będą prowadzone dodatkowe, ciekawe zajęcia dla młodzieży, dzieci i seniorów, a osoby potrzebujące pomocy w szukaniu pracy, działaniu na rzecz innych, czy w codziennych problemach otrzymają ją i to od profesjonalistów. Niestety – wraz z ogłoszeniami zapraszającymi do udziału w projekcie pojawiły się głosy niezadowolenia. Większość działań programu przeznaczona jest bowiem tylko dla osób mieszkających na ściśle określonych ulicach centrum miasta. Beata Jurak dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, pełniąca funkcję kierowniczki projektu wyjaśnia, dlaczego musi tak być.

17-02-2014

Bezpłatne szkolenia komputerowe w województwie dolnośląskim

Fundacja Ekspert-Kujawy zaprasza do udziału w bezpłatnych kursach komputerowych. Głównym celem projektu jest pomoc osobom po 50 roku życia w nabyciu kompetencji ICT, ograniczenie barier spowodowanych rozwojem branży informatycznej, zachęcenie do uczenia się przez całe życie.     

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...