Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Aktualności

Aktualności:

05-11-2013

Działalność lubańskiego Caritas

Od 2012 roku na terenie miasta Lubania działa Międzyparafialny Zespół Caritas, którego głównym zadaniem jest wsparcie żywnościowe dla osób znajdujących się w ciężkiej sytuacji materialnej, a także zdrowotnej.

05-11-2013

Spotkania z radnymi

Przewodniczący Rady Miasta Lubań zaprasza mieszkańców na spotkania z radnymi, podczas których przedstawione zostanie sprawozdanie z działalności Rady Miasta za miniony rok. Spotkania będą również okazją do dyskusji. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym harmonogramem spotkań.

02-11-2013

Program uroczystych obchodów Święta Niepodległości

Uroczystości odbędą się w Lubaniu w dniach; 8, 11 oraz 14 listopada 2013 roku.

31-10-2013

Byli z nami

Dzień Zaduszny jest okazją do refleksji i wspominania tych, którzy wiele dla nas znaczyli a już odeszli. W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy pożegnaliśmy na zawsze zacne i szanowane osoby, których życie wypełnione było tworzeniem historii naszego miasta i regionu. Przypominamy sylwetki niektórych z nich.

31-10-2013

Konkurs roztrzygnięty

Zakończyła się kolejna edycja konkursu „Mieszkajmy piękniej czyli Lubań w kwiatach”. Przez całe lato mogliśmy podziwiać piękne aranżacje stworzone przez miłośników kwiatów.

31-10-2013

Październikowa sesja za nami

XLII sesja Rady Miasta Lubań za nami. 29 października br. dwudziestu jeden radnych zebrało się przy okrągłym stole, aby podjąć najważniejsze decyzje w sprawach dotyczących gminy.

31-10-2013

Finansowe wsparcie dla lokalnych przedsiębiorców oraz działalność Punktu Informacyjno-Kontaktowego R

INICJATYWA    JEREMIE

Inicjatywa JEREMIE wspiera  mikro, małe i  średnie przedsiębiorstwa, nastawiona jest na finansowanie inwestycji o  zwiększonym ryzyku kredytowania oraz elastycznym podejściu do indywidualnych potrzeb.
JEREMIE ma na celu przede wszystkim pomóc w  kreowaniu aktywności gospodarczej mikro, małych i  średnich przedsiębiorstw, również tych znajdujących się w  początkowej fazie działalności – start-upy. Dla kogo wsparcie w  ramach DFP? Inicjatywa JEREMIE ma pomóc tym przedsiębiorstwom, które na „zwykłym” rynku komercyjnym miałyby ogromne trudności z  uzyskaniem kredytów. 

31-10-2013

Żywe rekiny na lubańskim Rynku

Największe Mobilne Akwarium w Europie liczące 15 tys. litrów morskiej wody, a w nim - żywe rekiny, które lubanianie mogli oglądać od 29 do 30 października na rynku przy Galerii Łużyckiej. Objazdowe akwarium to nie tylko zabawa i edukacja. Głównym celem tego przedsięwzięcia było odwołanie się do uczuć publiczności i uświadomienie jej, że człowiek jest tylko ogniwem w fascynującym łańcuchu niepowtarzalnych cudów natury.

30-10-2013

Uwaga!!! Spalasz liście - możesz ponieść konsekwencje

            W związku z licznymi wątpliwościami dotyczącymi postępowania z bioodpadami powstającymi w czasie pielęgnacji ogródków, ogródków przydomowych i parków, a w szczególności czy odpady te mogą być spalane przez ich posiadaczy na terenie nieruchomości gruntowych będących w ich władaniu. Straż Miejska w Lubaniu informuje:

29-10-2013

Jesienne porządki

Jak co roku, wraz ze zbliżaniem się Zaduszek, także na lubańskim cmentarzu wojennym na Kamiennej Górze prowadzone będą intensywne prace porządkowe i remontowe. Wielu młodszych mieszkańców naszego grodu nawet nie miało sposobności być na tej nekropolii, położonej na krańcu parku, a tym bardziej poznać jej historię.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...