Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna

Aktualności:

16-10-2014

Spotkanie z malarstwem i poezją Joanny Małoszczyk

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Lubaniu zaprasza na spotkanie z malarstwem i poezją Joanny Małoszczyk, które odbędzie się dnia 24.10.2014 r. o godz. 16:30 w "Galerii nad Schodami" (Rynek- Ratusz).

13-10-2014

Oferta pracy na stanowisku bibliotekarza

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Lubaniu zatrudni pracownika na stanowisko bibliotekarza. Poszukujemy osoby młodej duchem, sympatycznej, pracowitej, zorganizowanej, obeznanej w literaturze i lubiącej kontakt z ludźmi.

29-09-2014

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Moniką Szwają

Monika Szwaja jest polską pisarką i dziennikarka telewizyjna, autorką wielu powieści obyczajowych takich: „Gosposia prawie do wszystkiego”, „Stateczna i postrzelona”, „Anioł w kapeluszu”, Matka Wszystkich Lalek”, „Nie dla Mięczaków”, „Zupy z Ryby Fugu”, „Zatoka trujących jabłuszek”, „Dziewice do boju”, „Klub mało używanych dziewic”, „Powtórka z morderstwa”, „Dom na klifie”, „Artystka wędrowna”, „Zapiski stanu poważnego”, „Romans na receptę”, „Jestem nudziarą”.

24-09-2014

Pionierskie lata gminy Siekierczyn w latach 1945 - 1956

W ramach obchodów rocznicy utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Lubaniu zorganizuje spotkanie dla osób szkolących się w Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu.

25-08-2014

Zapraszamy na Prelekcje Janusza Kulczyckiego oraz Piotra Kucznira

Miejska i Powiatowa Biblioteka im. Marii Konopnickiej w Lubaniu zaprasza na prelekcje: Janusza Kulczyckiego "Obóz Jeniecki w Lubaniu w okresie I Wojny Światowej", Piotra Kucznira "Symbole Narodowe w życiu codziennym Polaka" dnia 12 września o godz 17:00 w "Galerii nad Schodami" (Rynek-Ratusz).

20-08-2014

Narodowe Czytanie Trylogii

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Lubaniu zaprasza do udziału w NARODOWYM CZYTANIU TRYLOGII z inicjatywa Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego, które odbędzie się 6 września 2014 r. o godz. 10:00 (Rynek-Ratusz)

12-08-2014

"Na tropach skarbów i depozytów Trzeciej Rzeszy"

Dnia 08.08.2014 r. w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej im. Marii Konopnickiej w Lubaniu odbyła się promocja książki Szymona Wrzesińskiego i Krzysztofa Urbana "Na tropach skarbów i depozytów Trzeciej Rzeszy". Promocji towarzyszyła wystawa ze zbiorów K. Urbana "Przedwojenne widoki pałaców pod Lubaniem" oraz prelekcja pt. "Gema Werke systemy radarowe jakich nie znacie" Piotra Kucznira.

22-07-2014

Spotkanie z poetą Piotrem Mosoniem

Miejska i Powiatowa Biblioteka publiczna im. Marii Konopnickiej w Lubaniu zaprasza na spotkanie z poetą Piotrem Mosoniem spotkanie odbędzie się 5 sierpnia o godz. 16.30 w Czytelni Biblioteki (Rynek - Ratusz)

22-07-2014

Promocja książki Szymona Wrzesińskiego i Krzysztofa Urbana

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Lubaniu zaprasza na promocję książki Szymona Wrzesińskiego i Krzysztofa Urbana "Skarby i depozyty III Rzeszy ukryte na Dolnym Śląsku". Spotkanie z autorami odbędzie się dn. 08.08.2014 r. godz 17:00 w Czytelni Biblioteki (Rynek- Ratusz). Promocji towarzyszyć będzie wystawa ze zbiorów K. Urbana "Przedwojenne widoki pałaców pod Lubaniem" oraz prelekcja Piotra Kucznira.

08-07-2014

Konkurs "Przyłapani na czytaniu"

Konkurs fotograficzny "Przyłapani na czytaniu"
Zapraszamy do udziału

„Przyłapani na czytaniu” to polska edycja programu „Get Caught Reading”- kampanii prowadzonej w wielu krajach Unii Europejskiej. Jej zadaniem jest promowanie książek i czytelnictwa poprzez ogólnie dostępne media. Głównym pomysłodawcą programu jest Włoska Federacja Wydawców (Associazione Italiana Editori), w Polsce partnerem programu jest Polska Izba Książki. Kampania, do tej pory znana i popularna w USA, Kanadzie i Wielkiej Brytanii, przyjmuje założenie, że czytanie to przyjemność. Jej celem jest nakłonienie coraz szerszej rzeszy ludzi do częstszego sięgania po książkę. Projekt wspierają znane osobistości ze świata kultury, filmu i mediów. Przyłapani na czytaniu to także europejska inicjatywa, która chce promować czytelnictwo. Zasadą przyświecającą pomysłodawcą jest zwrócenie uwagi na zabawną stronę czytania.
Regulamin konkursu wraz z formularzem zgłoszeniowym dostępny na naszej stronie internetowej:
http://bibliotekaluban.pl/konkursy

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...