Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
01-12-2019

Jak co roku w listopadzie różne instytucje w Polsce zachęcają do rzucania palenia, a to wszystko z okazji „Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu”. Po raz kolejny dołączyliśmy do grona takich placówek i z tej okazji zorganizowaliśmy różne działania w naszej szkole promujące zdrowy styl życia.

Tegoroczna akcja, realizująca działania zmierzające do ochrony i umacniania zdrowia, przybrała formę happeningu, a włączyli się w nią ósmoklasiści – uczniowie klasy 8 a oraz 8 b. W tym dniu przeprowadzono serię pogadanek na temat szkodliwości palenia, zorganizowano warsztaty mające na celu uświadomienie ryzyka, jakie niesie za sobą ten nałóg. W klasach wykonano plakaty, które w bardzo wymowny sposób pokazały, jak nałóg palenia papierosów postrzegają uczniowie. Na korytarzu szkolnym pojawiły się gazetki tematyczne oraz plakaty informacyjne o skutkach palenia. Gościliśmy też przedstawicielkę Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej z Lubania – panią Wiesławę Jaroszonek. Całej społeczności szkolnej zaprezentowano kącik edukacyjny o szkodliwości palenia papierosów oraz promowaniu zdrowego stylu życia bez uzależnień. W czasie przerw rozprowadzano również ulotki informujące o zagrożeniach związanych z paleniem tradycyjnego tytoniu oraz e-papierosów.

Podjęte działania miały na celu promować życie wolne od tytoniu oraz odwieść dzieci i młodzież od palenia w przyszłości. Mamy nadzięję, że to wszystko przyczyni się do kształtowania odpowiedzialności za własne zdrowie, wpłynie na właściwy wybór wśród młodych ludzi i sprawi, że zdrowy styl życia bez nałogów stanie się modą w naszej szkole.

Dziękujemy koordynatorkom akcji – paniom: Henryce Zajączkowskiej i Izabeli Biezie -Waśniewskiej za wniesiony wkład w działania profilaktyczne w tym kręgu tematycznym oraz pani Wiesławie Jaroszonek, od lat współpracującej z naszą szkołą asystentce edukacji prozdrowotnej i promocji zdrowia, za przybycie i poświęcony czas.

I.S.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...