Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
21-11-2019

20 listopada br., maluchy z SP 2 w Lubaniu uczestniczyły w magicznej przygodzie, tej w formacie 3D, która rozbudziła wielką fantazję, iluzję i ciekawość w młodych widzach i pasjonatach filmów na dużym ekranie.

  Klara dostaje pozytywkę w kształcie jaja z notką: „Wszystko, czego potrzebujesz jest w środku”. Jednak pozytywka jest zamknięta i, co ciekawe, nie ma do niej kluczyka. Dziewczynka jest rozczarowana i zaskoczona, ale jednocześnie za wszelką cenę chce otworzyć pozytywkę i poznać jej sekrety. Sprawę ułatwia złota nić, którą dostaje na dorocznym świątecznym przyjęciu od swojego ojca chrzestnego Drosselmeyera (Morgan Freeman). Ona doprowadza Klarę do upragnionego kluczyka, ten jednak natychmiast ukrywa się w dziwnym i tajemniczym równoległym świecie. Tam dziewczynka poznaje żołnierza imieniem Filip, zgraję myszy oraz regentów trzech Królestw: Krainy Płatków Śniegu, Krainy Kwiatów i Krainy Słodyczy. Władcy witają ją z otwartymi ramionami, przy czym najwięcej serdeczności okazuje jej Cukrowa Wróżka, która ujawnia, że znała się dobrze z Marie. Jednak w tym dziwnym nowym świecie czegoś brakuje. Jest on podzielony przez zadawniony konflikt, w wyniku którego jedna regentka została wygnana, a w jej królestwie roi się od myszy służących w roli żołnierzy. Aby odzyskać kluczyk i przywrócić harmonię świata Klara i Filip muszą stawić czoła Matce Cyrkonii despotycznej władczyni Czwartego Królestwa.(...)

  Wszystkie dzieci z wielką uwagą oglądały film i długo po projekcji wymieniały swoje wrażenia o trójwymiarowym świecie, którego prawie dotykały oraz z zapałem poznawały.                                                                                                                                       

WCz.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...