Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
07-11-2019

Dzień 30 października br. obfitował w naszej szkole w działania patriotyczne. Tego dnia najlepsi hitorycy klas 6-8, najpierw uczestniczyli w eliminacjach Miejskiego Konkursu Historycznego, następnie wzięli udział w prelekcji pod hasłem „Święto Niepodległości. Jak to z nim było?”.

Pogadankę historyczną, upamiętniającą święto narodowe, poprowadził znamienity gość – pan Piotr Kucznir. Była to kolejna odsłona budzenia szacunku dla tradycji 11 listopada, kształcenia uczuć i związków patriotycznych oraz rozwijania zainteresowań historycznych naszych uczniów.

Uczestnicy prelekcji mogli dowiedzieć się, dlaczego nasza ojczyzna na 123 lata zniknęła z mapy Europy, poznali bohaterskich obrońców kraju, prawdziwych patriotów walczących o niepodległą Rzeczypospolitą i wydarzenia bliskie sercu każdego Polaka.

Ta wspaniała lekcja patriotyzmu uwrażliwiła młodych historyków na wartości, dzięki którym Polska ma szansę trwać jako wolne i niepodległe państwo.

Panie Piotrze, dziękujęmy pięknie za szczepienie w uczniach zalążków patriotyzmu i miłości do swojego kraju. Wartości patriotyczne są niezwykle ważne w naszej szkole, chcemy, by  uczniowie byli dumni z tego, że są Polakami, i – jak w wierszu – na pytanie: „Czy ją kochasz?”, mogli odpowiedzieć: „Kocham szczerze…”.

I.S.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...