Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
22-10-2019

Październik jest wyjątkowym miesiącem w życiu naszej szkoły, ponieważ zgodnie z tradycją Szkoły Podstawowej nr 2 im. Europejskich Dróg Świętego Jakuba w Lubaniu uczniowie klas pierwszych zostają wówczas włączeni do grona społeczności uczniowskiej.

  W tym roku uroczystość pasowania na ucznia odbyła się w Dniu Edukacji Narodowej. Poniedziałek, 14 października 2019 roku, był niezwykle ważnym dniem w życiu każdego pierwszaka. W obecności pani dyrektor Izabeli Rożko, wicedyrektora szkoły pana Artura Frautschi, zaproszonych gości, grona pedagogicznego oraz licznie zgromadzonych rodziców, pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na uczniów. 

  Dzieci rozpoczęły uroczystość wspaniałym wykonaniem poloneza, który zachwycił wszystkich zebranych. Uczniowie ubrani w strój galowy i biret pięknie prezentowali swoim wyglądem prawdziwego pierwszaka. Zanim nastąpił akt pasowania, dzieci z klas Ia, Ib i Ic przedstawiły przygotowany program artystyczny. Uczniowie zachwycili nie tylko swoimi umiejętnościami, ale również naturalnością, spontanicznością i ekspresją. Radośnie zaśpiewane piosenki, z przejęciem recytowane wiersze, wspaniale zatańczona ZUMBA sprawiły, że w oczach ich najbliższych pojawiła się niejedna łza. Po części artystycznej nastąpił najważniejszy i  niezwykle doniosły moment uroczystości, jakim było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania. Uczniowie z wielką powagą powtarzali za panią dyrektor tekst ślubowania mówiący o sumienności, pracowitości, szacunku i odpowiedzialności. Następnie pani dyrektor Izabela Rożko dokonała aktu pasowania. Każdy uczeń otrzymał z rąk wicedyrektora szkoły pamiątkowy dyplom. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona społeczności uczniowskiej. Dla upamiętnienia tego wspaniałego wydarzenia pierwszaki pozowały do pamiątkowych zdjęć grupowych. Ostatnim, miłym akcentem tego wyjątkowego dnia były spotkania w klasach, gdzie na pełnych wrażeń uczniów czekał słodki poczęstunek i upominki przygotowane przez rodziców. Naszym najmłodszym uczniom życzymy sukcesów, wytrwałości w zdobywaniu wiedzy oraz tego, by nauka była dla nich inspiracją do odkrywania swoich talentów. 

  Uroczystość została przygotowana pod kierunkiem wychowawcy klasy Ia pani Marty Cieślak, wychowawcy klasy Ib pani Anny Bokłak oraz wychowawcy klasy Ic pani Anny Szatkowskiej. Za pomoc dziękujemy również pani Dorocie Wajcfelt i pani Beacie Książkiewicz. 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...